Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ZENIT - 06 All 10,355,436.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fushe Kruje (0716) ZENIT - 06 Kruje 12,000 2014-10-17 2014-10-20 53121630012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore sa lik fat nr 20 dt 18.09.2014 nga bashkia f kruje
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) ZENIT - 06 Tirane 60,000 2014-10-13 2014-10-14 35610200012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime DREJTORIA ARKIVAVE studim projektim per rikobnstruksion up 148 dt 1.9.14 ft.oferte 2.9.14 pv 2.9.14,ft 22 dt 3.10.14 seri 03783130
  Komuna Grekan (0808) ZENIT - 06 Elbasan 148,000 2014-10-14 2014-10-14 13223850012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Suprevizor K.U.Z Komuna Grekan Elbasan
  Komuna Petrele (3535) ZENIT - 06 Tirane 1,900,000 2014-10-08 2014-10-08 16327950012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Petrele Lik stud projekt ,urdh prok nr 14 dt 15.08.20144,njoft fit 28.11.2011,kontr dt 30.11.2011,fat nr 21 dt 29.09.2014 seri 03783129,proc verb marje dorz 04.01.2012
  Arkivi Qendror teknik i ndertimit (3535) ZENIT - 06 Tirane 222,000 2014-09-24 2014-09-24 7010940262014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime AQTN projekt per rikonstruksion objekti up 6 24.06.2014 ftese per oferte 26.06.2014 njoft 26.06.2014 fat 16 18.08.2014
  Komuna Nikel (0716) ZENIT - 06 Kruje 60,000 2014-09-12 2014-09-12 30125210012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA NIKEL LIK I FATURES ME NR 18 DT 09.09.2014
  Komuna Zavaline (0808) ZENIT - 06 Elbasan 72,000 2014-09-09 2014-09-10 11824000012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Zavaline Elbasan Rikonstruksion Shkolle
  Komuna Mollas (0808) ZENIT - 06 Elbasan 100,000 2014-08-19 2014-08-20 9623930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Komuna Mollas supervizor
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 100,000 2014-08-18 2014-08-20 74210060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 5022/1 dt 31.07.14 Sit Nr.12 dt 23.07.14 ser 03783120 Kontrata Nr.4128/4 dt 21.07.11
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 200,000 2014-08-11 2014-08-20 72010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 5022/2 dt 31.07.14 Sit Nr. 4 Fat Nr. 13 dt 23.07.14 ser 03783121 Kontrata Nr.10016/8 Dt 03.02.2009
  Bashkia Cerrik (0808) ZENIT - 06 Elbasan 90,000 2014-07-23 2014-07-23 28921100012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime projektim Bashkia Cerrik
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 328,354 2014-07-09 2014-07-16 438/110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4052 Dt 23.06.14 DP. Vendimi Nr. 8 Sit Nr. 4 Fat Nr. 11 Dt 07.02.2011 Kontrata Nr.10016/8 Dt 03.02.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ZENIT - 06 Tirane 2,045,000 2014-06-20 2014-06-24 40110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 3332/1 dt 06.06.14 Sit Nr. 5 Fat Nr. 5 Dt 102.06.14 ser 03783113 Kontrata Nr. 2375/5 Dt 23.05.2011
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT - 06 Tirane 206,400 2014-06-04 2014-06-04 439 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikqyrje punimesh ndert rruga Hajdar Hidi ,kontr 112/24 dt 03.12.2012,situac dt 26.09.2013, fat seri 03783100 dt 05.12.2013
  Komuna Ishem (0707) ZENIT - 06 Durres 120,000 2014-05-07 2014-05-08 5123720012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/ SUPERV RR. SHENP MAMIN.
  Bashkia Tirana (3535) ZENIT - 06 Tirane 110,400 2014-04-29 2014-04-29 311 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane lik mbikq rruga Viktor Hygo,urdh prok nr 73 dt 27.08.2012,proc verb dt 27.08.2012,kontr 73/16 dt 01.11.2012,fat 03783099 dt 05.12.201 kontr mbikq 106/32 dt 10.12.2012,fat 05902065 dt 10.09.2013,shkresa nr 8757/1 dt 19.11.2013
  Komuna Gjocaj (0827) ZENIT - 06 Peqin 60,000 2014-04-11 2014-04-14 9826800012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Projekt rruge Blinjas komuna gjocaj ne favor Zenit-06 Tirane fatur nr 03783110 dt 11.03.2014
  Shkolla e Magjistratures (3535) ZENIT - 06 Tirane 8,892 2014-01-24 2014-01-27 2610550012014 Unspecified SHKOLLA E MAGJISTRATURES SHERBIM KOLAUDIMI URDH 209/3 DT 26.07.2013 KONTRATE 26.07.2013 PV .MARRJES NE DOREZIM 10.10.2013 FAT 50 DT 28.11.2013 SERI 03783093