Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All PETER PHARMA All 4,871,342.00 26 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lushnje (0922) PETER PHARMA Lushnje 151,200 2014-04-22 2014-04-23 13910130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJ. PER BL. MEDIC. E MAT. MJEK. SIPAS FAT NR.S.11147995, NR.FAT.35, DT.02.04.2014
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 200,000 2014-04-07 2014-04-08 10110130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per ilace spitali kucove kod.1013074 fat.11147986
  Sp. Kucove (0217) PETER PHARMA Kuçove 200,000 2014-03-12 2014-03-13 8610130742014 Unspecified shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.11147986
  Sp. Mallakaster (0924) PETER PHARMA Mallakaster 164,442 2014-02-21 2014-02-21 39 1013077 2014 Unspecified PAGESE PER PETER PHARMA NGA SPITALI MALLAKASTER
  Spitali Lushnje (0922) PETER PHARMA Lushnje 9,955 2014-02-19 2014-02-20 5010130222014 Unspecified SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.MEDIKAMENTE E MATERIALE MJEKIMI SIPAS FATURES DHJETOR 2013
  Spitali Fier (0909) PETER PHARMA Fier 137,940 2014-02-13 2014-02-13 4010130172014 Unspecified SPITALI FIER 1013017 MEDIKAMENTE