Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All NATASHA VASKA All 3,142,232.00 73 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) NATASHA VASKA Fier 30,000 2014-10-14 2014-10-14 22121110062014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Komuna Berxull (3535) NATASHA VASKA Tirane 249,600 2014-10-10 2014-10-10 19128080012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Komuna Berxulle Lik materiale pastrimi up 10 dt 01.09.2014 pv 14.09.2014 fat 133,133/1 dt 15.09.2014 fh 5 dt 15.09.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) NATASHA VASKA Elbasan 171,360 2014-10-08 2014-10-09 22721090082014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Qendra Ek Arsimit materiale hidraulike
  Drejtoria e SHIK Durres (0707) NATASHA VASKA Durres 19,560 2014-10-08 2014-10-08 13810180062014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 0707 SH I SH 1018006 LIK FAT 142 DT 6.10.2014
  Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) NATASHA VASKA Durres 40,560 2014-10-02 2014-10-03 17721070072014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 0707 QENDRA KULTURORE DURRES 2107007 LIK FAT 137 DT 19.9.2014
  Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 6,684 2014-09-29 2014-09-29 18510120252014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1012025 BIBLIOTEKA bLERJE PAISJE, vegla pune Up 73 dt.24.09.14 oferta 25.09.14 nj.fituesi 25.09.14 ft.139 dt.26.09.14 seri 14719137 fh 52 dt.26.09.14
  Agjensia Shqiptare e Zhvillimit te Investimeve (AIDA) (3535) NATASHA VASKA Tirane 17,160 2014-09-24 2014-09-25 18710041312014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 agjensia shqiptare e zhvillimit materiale,up nr 241 dt 27.08.2014,ftese per oferte dt 27.08.2014,njoftim dt 27.08.2014,fat nr 124 dt 29.08.2014,seri 14719110,fh nr 11 dt 29.08.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) NATASHA VASKA Tirane 5,160 2014-09-22 2014-09-23 246101410392014 Elektricitet UT Rektorati BL BUQETA UP 63 DT 26.08.2014 FT OF. NJ.FIT 2.09.2014 FAT 127 DT 3.09.2014 SERI 14719113 FH 37 DT 3.09.2014
  Prefektura e qarkut Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 40,560 2014-09-19 2014-09-22 20310160722014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016072 ,Prefektura e Qarkut Tirane pagese mater, ftesa 11.9.14, fitues 11.9.14, pv 15.9.14, pvmd 15.9.14, ft 134 dt 15.9.14 sr 14719128/129, fh 15 dt 15.9.14
  Prokuroria e rrethit Kruje (0716) NATASHA VASKA Kruje 14,880 2014-09-19 2014-09-22 11110280142014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1028014 PROKURORIA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES ME NR 135 DT 17.09.2014
  Bordi i Kullimit Fier (0909) NATASHA VASKA Fier 52,800 2014-09-19 2014-09-22 12910050702014 Kancelari DETERGJENT PER BORDIN E KULLIMIT FIER
  Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 53,244 2014-09-10 2014-09-11 16410120252014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 BIBLIOTEKA pajisje,up nr 57 dt 26.08.2014,njofti dt 28.08.2014,fat nr 125 dt 29.08.2014,seri 14719111,fh nr 42 dt 29.08.2014
  Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) NATASHA VASKA Kavaje 26,280 2014-08-15 2014-08-18 8910140992014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim INSTITUTI I TE MITURVE LIKUJDIM FAT NR 12 DT 21.07.2014
  Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 10,536 2014-07-30 2014-07-31 14010120252014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012025 BIBLIOTEKA 602 blerje spango up nr 44 dt 14.07.2014,njof fit 18.07.2014,fat nr 116 dt 22.07.14 sr 14719100,fh nr 35 dt 22.07.14
  Gjykata e rrethit Kavaje (3513) NATASHA VASKA Kavaje 38,400 2014-07-25 2014-07-25 8210290212014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik GJYKATA LIKUIDIM BLERJE PAISJE HIDROSANITARE UP 84 DT 14.07.2014 FAT 117 DT 23.07.2014
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) NATASHA VASKA Tirane 10,656 2014-07-24 2014-07-25 26610120242014 Te tjera transferime korrente 1012024, TOB Materiale premiere Up 67 dt.03.07.14 ft.per oferte 03.07.14 ft.109 dt.07.07.14 serial 19093 fh 87 dt.09.07.14 nj.fituesi 04.07.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) NATASHA VASKA Tirane 11,736 2014-07-21 2014-07-22 24610120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB Materiale kepucari Up 30 dt.09.06.14 ftese per oferte 19.06.14 ft.100 dt.18.06.14 seri 14719080 nj.fituesi 17.06.2014 fh 71 dt.18.06.14
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) NATASHA VASKA Tirane 21,240 2014-07-18 2014-07-21 13010160032014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese blerje mat zyre, up 38 dt 04.07.14, pv 4 dt 11.07.14, pv ft 110 dt 11.07.14, sr14719094,, fh 43 dt 11.07.14
  Biblioteka kombetare (3535) NATASHA VASKA Tirane 17,640 2014-07-18 2014-07-21 13810120252014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1012025 BIBLIOTEKA blerje materiale hidraulike up 42 DT.10.07.14 LIST OFERTASH 11.07.2014 NJ FITUESI 15.07.2014 FT.111 DT.16.07.2014 SERIAL 14719095 FH 34 DT.16.07.14
  Bashkia Kavaja (3513) NATASHA VASKA Kavaje 16,800 2014-07-18 2014-07-18 39522180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA MATERIALE FAT 35 DT 23.01.2014 UP 05 DT 20.01.2014