Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFINIT CONSTRUCTIONS All 190,239,841.00 35 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 3,733,523 2014-05-14 2014-05-16 25921020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001 likujdim fature nr 123.dt.23.04.2014
  Bashkia Tirana (3535) INFINIT CONSTRUCTIONS Tirane 1,000,000 2014-05-14 2014-05-15 354 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhd kontr 10477/6 dt 22.10.2013,situac 62 dt 30.12. 2013, fat 02211829 dt 14.01.2014
  Bashkia Tirana (3535) INFINIT CONSTRUCTIONS Tirane 9,719,251 2014-05-14 2014-05-15 345 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhd kontr 10477/6 dt 22.10.2013,situac 61 dt 30.11. 2013, fat 02211828dt 16.12.2013
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 348,462 2014-05-14 2014-05-14 25821020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001 likujdim fature nr 123.dt.23.04.2014
  Bashkia Tirana (3535) INFINIT CONSTRUCTIONS Tirane 2,067,552 2014-05-06 2014-05-07 321 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,urdh prok nr 10477 dt 21.10.2013,rap permb 10477/4 dt 22.10.2013,njoft fit 10477/5 dt 22.10.2013,njoft kontr 10367/7 dt 22.10.2013,shte kont 10477/6 dt 22.10.2013,situa 58/2dt 31.10.2013,fat 02211825dt30.11.13
  Bashkia Tirana (3535) INFINIT CONSTRUCTIONS Tirane 7,197,143 2014-05-05 2014-05-06 320 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhd kontr 8511 dt 05.09.2008,situac 58 tetor 2013, fat 02211824 dt 30.11.2013
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 3,175,905 2014-04-18 2014-04-22 2191020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.17.03.2014
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 2,500,000 2014-04-18 2014-04-22 21821020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia berat 2102001,likujdim fature dt 20.02.2014
  Bashkia Tirana (3535) INFINIT CONSTRUCTIONS Tirane 9,965,359 2014-04-11 2014-04-14 204 2101001 21014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhd kontr 8511 dt 05.09.2008,situac gusht-shtator 2013, fat 02211826 +27dt 12.07.2013,+ 12.12.2013,,
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 3,541,736 2014-04-03 2014-04-04 18821020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001 likujdim fature nr 120.dt.10.01.2014
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 1,026,972 2014-04-03 2014-04-04 18921020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Berat 2102001 likujdim fature nr 121.dt.18.02.2014
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 8,483,876 2014-03-10 2014-03-11 11821020012014 Unspecified Bashkia Berat 2102001 likujdim fature 119.dt.26.12.2013
  Bashkia Tirana (3535) INFINIT CONSTRUCTIONS Tirane 20,518,527 2014-02-27 2014-02-28 87 2101001 21014 Unspecified Bashkia Tirane lik pastrimi ,vazhd kontr 8511 dt 05.09.2008,situac korrik-gusht 2013, fat 02211826 dt 12.12.2013,,fat 02211822 dt 19.8.2013
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 4,356,301 2014-02-03 2014-02-03 4221020012014 Unspecified Bashkia Berat 2102001.per Infinit
  Bashkia Berat (0202) INFINIT CONSTRUCTIONS Berat 4,619,465 2014-01-24 2014-01-27 3021020012014 Unspecified Bashkia berat 2102001,per Infinit construcion