Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GENTIAN HORIETI All 13,838,008.00 37 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Teatri Kombetar (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 176,400 2014-09-24 2014-09-24 19810120222014 Te tjera transferime korrente 1012022, TEATRI KOMBETAR pagese blerje materiale dekorin per proj up 100 dt 1.9.14, f 3 ftesa 3.9.14, ft 126 dt 4.9.14 sr 15950026, fh 39 dt 4.9.14, vert bordi 550 dt 3.9.14, vendim 394 dt 11.6.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 2,219,566 2014-09-17 2014-09-18 992101562014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Nderm Punet nr 3 lik bojra bojaxhi KONT NE VAZHD 5/7 DT 12.06.14 FAT 31 SR 16027709 DT 22.07.14 FH 6 DT 22.07.14
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 134,261 2014-09-16 2014-09-17 54010160042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016004 Garda e Republikes pagese urdher 334/2 dt 20.02.2014, fituesi 334/2 dt 27.2.14, ft 36 dt 27.8.14 seri 16027714
  Inspektoriati Qendror Teknik (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 477,060 2014-09-04 2014-09-05 14210930112014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 231-IQT pajisje,up nr 4459 dt 26.06.2014,njofti dt 22.07.2014,fat nr 32 dt 24.07.2014,seri 6027708,fh nr 18 dt 24.07.2014
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 357,000 2014-08-27 2014-08-28 28810170812014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602-REP 5001 materiale pastrimi,up nr 2135 d t13.06.2014,ftese per oferte dt 13.06.2014,pv dt 20.06.2014,fat nr 29 d t30.06.2014,seri 16027704,fh nr 5 dt 30.06.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 1,000,000 2014-08-12 2014-08-12 8721011562014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Nderm Punet nr 3 lik mater bojaxhiu up 5 dt 08.04.14 kont 5/7 dt 12.06.14 njof fit 5/5 dt 27.05.14 fat 3 dt 22.07.14 sr 16027709 fh 6 dt 22.07.14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 3,720 2014-07-17 2014-07-18 22510120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB MATERIALE PREMIERE UP 46 dt.23.06.2014 pcv 6 dt.23.06.2014 ft.27 dt.23.06.2014 seri 16027702 fh 77 dt.23.06.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 1,064,000 2014-07-15 2014-07-16 702101562014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Nderm Punet nr 3 lik bojra bojaxhi up8.4.2014,f16.6.2014,fh16.6.2014
  QFM Teknike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 1,940,000 2014-06-27 2014-06-27 9010160562014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Qendra e Furnizimit Materialo Teknik gypa per test alkoli kont nr 17/4 27.05.2014 pv 24.06.2014 fat 26 18.06.2014 fh 9 25.06.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 1,000,000 2014-06-25 2014-06-25 622101562014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Nderm Punet nr 3 lik bojra bojaxhi up8.4.2014,f16.6.2014,fh16.6.2014
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 452,400 2014-06-13 2014-06-13 5521011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik BLERJE MJETE PUNE UP 7 DT 02.06.204 FTESE OFERTE 03.06.2014 PV 3 DT 10.06.2014 FAT 24 DT 11.06.2014 SR 88083949 FAT 1 DT 11.06.2014 AKT MARJE NE DORZ 11.06.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 112,440 2014-06-05 2014-06-05 34910160042014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Garda e Republikes materiale ndricimi up 334/7 27.02.2014 ftese per oferte 03.03.2014 fat 9 15.03.2014 fh 2 15.03.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 356,760 2014-05-22 2014-05-23 31810160042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Garda e Republikes materiale dhe veshmbathje up 1031/3 23.04.2014 ftese 1031/3 23.04.2014 fit oniline fat 20 fh 3 06.05.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 114,157 2014-05-14 2014-05-14 28810160042014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016004 Garda e Republikes Shpenz larje teshash,UP nr 334/2 dt 20.02.2014,FTO dt 24.02.2014,Fat nr 16 dt 15.04.14 sr 88083941
  Sanatoriumi Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 104,400 2014-04-22 2014-04-23 12310130512014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 602,SUSM SHEFQET NDROQI,mat ndertimi,up 13 d 10/2/14 pv 10/2/14,fat 10,11 d 17/3/14 s 88083935,936,fh 22 d 17/3/14
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 18,840 2014-04-10 2014-04-11 7410120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB PAGESE materiale premiere,UP 61,dt 6.3.14,Ft ofert 6.3.14,Ft 8,dt 13.3.14,S 88083932, FH 32 dt 13.3.14, Njoft fit 11.3.14
  Garda e Republike Tirane (3535) GENTIAN HORIETI Tirane 53,868 2014-03-18 2014-03-19 17210160042014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Garda e Republikes shpen.pastr.urdher 2764 21.10.2013 njof 2764/2 30.10.2013 fat 209 06.11.2013 fh 4 06.11.2013