Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERALD All 191,088,228.00 30 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 20,238,120 2014-12-15 2014-12-16 54110110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft804 dt 4.12.2014 s 02830367 fh 26 dt 4.12.2014 pv md 4.12.2014 ft 807 dt 4.12.14 s 02830370 fh 27 dt 4.12.14
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 20,162,040 2014-12-15 2014-12-16 53410110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft 781, 782 786 787 dt 20.11.2014 s 02830344 45--19-50 fh 20 dt 20.11.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERALD Tirane 8,232,720 2014-12-15 2014-12-16 53910110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 1011001 Min.Arsimit dhe Sportit bl paisje mobileri kontr vazhd 29.10.2014 ft782 dt 27.11.2014 s 02830365 fh 13 dt 27.11.2014 pv md 1.12.2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ERALD Tirane 479,160 2014-06-12 2014-06-13 7610111992014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Rektorati Univ.Mjeksise BL. PAJISJE KONTRATE NE VAZHDIM 41/9 DT 26.03.2014 FAT 650 DT 25.04.2014 SERI 12621212 FH 10 DT 25.04.2014 PV MARRJES NE DOREZIM 25.04.2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ERALD Tirane 243,360 2014-06-12 2014-06-12 751011192014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Rektorati Univ.Mjeksise BL. PAJISJE KONTRATE NE VAZHDIM 41/9 DT 26.03.2014 FAT 652DT 25.04.2014 SERI 12621214 FH 11 DT 25.04.2014 PV MARRJES NE DOREZIM 25.04.2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ERALD Tirane 282,960 2014-06-12 2014-06-12 7410111992014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Rektorati Univ.Mjeksise BL. PAJISJE KONTRATE NE VAZHDIM 41/9 DT 26.03.2014 FAT 651DT 25.04.2014 SERI 12621213 FH 11 DT 25.04.2014 PV MARRJES NE DOREZIM 25.04.2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ERALD Tirane 870,480 2014-06-12 2014-06-12 7310111992014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Rektorati Univ.Mjeksise BL. PAJISJE KONTRATE NE VAZHDIM 41/9 DT 26.03.2014 FAT 647DT 25.04.2014 SERI 12621209 FH 8 DT 25.04.2014 PV MARRJES NE DOREZIM 25.04.2014
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ERALD Tirane 474,360 2014-05-30 2014-06-02 621101119920141 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Rektorati Univ.Mjeksise nj APP 7.4.14 ft 649 dt 25.4.14 s 12621211 fh 9/1 dt 25.4.14 3.14 vazhd kontr 26.3.2014 prot 41/9
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ERALD Tirane 465,360 2014-05-30 2014-06-02 62110111992014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Rektorati Univ.Mjeksise nj APP 7.4.14 ft 648 dt 25.4.14 s 12621210 fh 9 dt 25.4.14 3.14 vazhd kontr 26.3.2014 prot 41/9
  Rektorati i Universitetit te Mjekesise Tirane (3535) ERALD Tirane 9,247,320 2014-05-30 2014-06-02 60110111992014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Rektorati Univ.Mjeksise nj APP 7.4.14 pv md 30.4.14 ft 646 dt 25.4.14 s 12621208 fh 7 dt 25.4.14 up 1732 dt 24.12.13 njk 24.12.13 njf 17.3.14 kontr 26.3.14 nr prot 41/9