Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 316,256,639.00 1,129 All 2021-09-01 => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) BANKA CREDINS Tirane 54,560 2021-12-23 2021-12-28 33210310012021 Udhetim jashte shtetit 1031001-Agjensia Telegrafike Shqiptare-602-Dieta me jashte , programi 730 dt 22.12.2021, miratimi 721 dt 17.12.2021 urdher sherbimi 741 dt 22.12.2021 440euro*124 leke 1euro*124 leke
  Aparati i Drejtorise se Policise se Shtetit (3535) / Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 213,500 2021-12-23 2021-12-28 87110160792021 Udhetim jashte shtetit Aparati DPP Shtetit ekstradim Interp.Tirana urdher nr 5135/b dt 17.12.2021 fat nr 436/2021 dt 17.12.2021
  Reparti Ushtarak Nr.3001 Tirane (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 59,600 2021-12-23 2021-12-28 44910170372021 Udhetim jashte shtetit 1017037 Reparti 3001 2021 bilete udhetimi, up 76 dt 24.11.21, ft.oferte 24.11.21, nj.fitues 25.11.21, ft 483/2021 dt 26.11.21
  Bashkia Tirana (3535) VIVA O Tirane 60,998 2021-12-22 2021-12-28 483921010012021 Udhetim jashte shtetit 2101001 Bashkia Tirane Blerje bileta udhetimi per transportin ajror nderkombetar viti 2021 UP 47999 dt.02.12.21 Uk 47857/1 dt.02.12.21 FOF 47999/1 dt.02.12.21 fat 33/2021 dt 06.12.21 PV marrje dorezim 06.12.21
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 145,440 2021-12-21 2021-12-28 109710120012021 Udhetim jashte shtetit Ministria e Kultures 1012001,bileta avioni,fatura nr.340 2021.dt.14.12.2021,formular emergj.nr.6422 4.dt.14.12.2021,autorizim nr.6422.dt.14.12.2021,preventiv,memo nr.6422 3.dt.14.12.2021
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 81,074 2021-12-22 2021-12-28 40210030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime akomodimi.Fature nr.708/2021 dt.29.10.2021.Prog.4624 dt.30.09.21.Autor.4624/1 dt.30.09.21.Urdherpagese dt.30.09.2021.
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 59,780 2021-12-22 2021-12-28 40410030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Bileta udhetimi me jashte.Fature nr.352/2021 dt.10.12.2021.Prog.nr.6164 dt.10.12.21.Autor.6164/1 dt.10.12.21.Urdh.pag.dt.10.12.2021.Ftese per oferte dt.10.12.2021.Urdh.prok. nr.6169 dt.10.12.2021.Akt marr.ne dorez.dt.10.12.
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 45,140 2021-12-23 2021-12-28 92610170092021 Udhetim jashte shtetit 1017009, reparti 1001, bilete udhetimi jashte vendit, UMM 1032 dt 28.7.21, up 2716/2 dt 19.10.21, ft.oferte 19.10.21, nj.fitues 19.10.21, ft 1317/2021 dt 17.12.21
  Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,519 2021-12-24 2021-12-28 19310920012021 Udhetim jashte shtetit 1092001 ISKK , likdieta me jashte, urdher nr 19/1 dt 22.12.2021, listpag dt 23.12.2021, raport nr 76/7 dt 01.11.2021
  Agjensia per Diasporen dhe Migracionin(3535) BANKA CREDINS Tirane 181,800 2021-12-22 2021-12-24 16910870302021 Udhetim jashte shtetit 1087030 AKD, lik konvertim lek ne euro , autorizim nr 189/10 dt 15.12.2021 autorizim nr 107/2 dt 26.07.2021 1500 x 121.20
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 96,000 2021-12-20 2021-12-24 57310260012021 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi , per llog fond limit 12.11.2021, Autorizim nr 7763/3 dt 12.11.2021, u-p nr 251 dt 12.11.2021, ftese per oferte 8078/1 dt 12.11.2021, njoftim fituesi dt 12.11.2021, fat 256 dt 12.11.2021
  Agjencia e Rinise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,117 2021-12-22 2021-12-24 5121018242021 Udhetim jashte shtetit 2101824, Agjensia Rinise , lik Dieta , memo kryetari 48802 dt 09.12.2021 urdher sherbimi 631 dt 20.12.2021 listepagesa 20.12.2021
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 276,373 2021-12-20 2021-12-24 107710120012021 Udhetim jashte shtetit Ministria e Kultures 1012001,dieta me jashte,autorizim nr.5899.dt.15.11.2021,urdher sherbim .nr 5899 4.14.12.20215899 5.dt.14.12.2021,listepagesa dhjetor 2021
  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,853 2021-12-23 2021-12-24 23010171422021 Udhetim jashte shtetit AKMC, Lik.Shpenzim specifik Dieta, VKM 870 dt 14.02.2011, shkresa 2332/1 dt 22.12.2021 Listepagesa 23.12.2021
  Agjencia Rajonale e Ekstensionit Bujqesor Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 19,279 2021-12-21 2021-12-24 41910051392021 Udhetim jashte shtetit 1005139-A.R.Ekstensionit Bujqesor,lik dieta urdher 570 dt 08.11.2021 autorizim 7505/1 dt 08.11.2021
  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 25,644 2021-12-23 2021-12-24 22810171422021 Udhetim jashte shtetit AKMC, Lik.Shpenzim specifik Dieta, VKM 870 dt 14.02.2011, shkresa 2332/1 dt 22.12.2021 Listepagesa 23.12.2021
  Agjencia Rajonale e Ekstensionit Bujqesor Tirane (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 46,790 2021-12-21 2021-12-24 42010051392021 Udhetim jashte shtetit 1005139-A.R.Ekstensionit Bujqesor,lik dieta urdher 570 dt 08.11.2021 autorizim 7505/1 dt 08.11.2021 up 573 dt 09.11.2021 njoft fit 09.11.2021 ft 239/2021 dt 10.11.2021
  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (3535) BANKA CREDINS Tirane 141,978 2021-12-23 2021-12-24 22910171422021 Udhetim jashte shtetit AKMC, Lik.Shpenzime Dieta, VKM 870 dt 14.02.2011, shkresa 2332/1 dt 22.12.2021 Listepagesa 23.12.2021
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 31,232 2021-12-20 2021-12-24 57010260012021 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi , per llog fond limit 12.11.2021, Autorizim nr 8084 dt 12.11.2021, u-p nr 250 dt 12.11.2021, ftese per oferte 8077/1 dt 12.11.2021, njoftim fituesi dt 12.11.2021, fat 257 dt 12.11.2021
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) / Veprimtaria e Mbikqyrjes dhe Rivleresimit ne sistemin e Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,662 2021-12-23 2021-12-24 38010630012021 Udhetim jashte shtetit 1063001 - dieta jashte vendit, autorizim nr 4369 dt 13.12.2021, listepagese bankes dt 21.12.2021, kursi 120.78