Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI All 1,854,703,398.00 823 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI Tirane 40,000 2020-12-29 2021-01-13 527210260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH Kune Vain Ligji Nr 33/2016 dt 24.03.2016, Shkrese projekti dt 24.11.2020, Shkrese Drejtoria e Projekteve 25.11.2020, Faturave tatimore fd nr 76 dt 23.07.2020 S 83369776
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) KASTRATI Tirane 513,912 2020-12-30 2020-12-31 11310131402020 Karburant dhe vaj 1013140 .Qendra Kombetare Pritse Vikt te Trafikimit 602-blerjekarburanti sipas kont nr 112 dt 23.12.2020 autoriz nr 10/17 dt 14.6.2019.mk 10/14 dt 9.5.2019.fat nr 30 dt 23.12.2020.seri 91294030,fh nr 82 dt 23.12.2020
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) KASTRATI Tirane 159,945 2020-12-30 2020-12-31 11710131402020 Karburant dhe vaj 1013140 .Qendra Kombetare Pritse Vikt te Trafikimit 602-blerje karburanti sipas kont nr 112 dt 23.12.2020 autoriz nr 10/17 dt 14.6.2019.mk 10/14 dt 9.5.2019.fat nr 6 dt 28.12.2020.seri 9129406,fh nr 85 dt 28.12.2020
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI Tirane 1,110,066 2020-12-28 2020-12-31 74810050012020 Karburant dhe vaj MBZHR,602,Blerje nafte me bot,vazhdim:marr kuad 1780/1 dt 21.04.20,Kont 1780/9 dt 26.11.20,Raport analize 4622/1 dt 07.12.2020,Urdh 163/1 dt 26.11.2020,PV dt 23.12.2020,Fat 709 dt 23.12.2020S/92051709,FH 35 dt 23.12.2020