Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ANASTAS MASHO All 686,782.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) ANASTAS MASHO Gjirokaster 27,000 2012-03-28 2012-04-11 3521150032012 2115003 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003) HIDRO SANITARE 02-2012
Nd-ja Komunale Banesa (1111) ANASTAS MASHO Gjirokaster 102,705 2012-04-17 2012-04-24 3521150082012 ND KOMUNALE BANESA GJIROK PER PASTRIM GJELBERIM 04-2012
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) ANASTAS MASHO Gjirokaster 52,060 2012-05-25 2012-06-07 6421150032012 2115003 QENDRA EKON E ARSIM GJIROK 2115003 PER MATERJALE HIDROSANITARE 02-2012
Nd-ja Komunale Banesa (1111) ANASTAS MASHO Gjirokaster 63,292 2012-09-18 2012-09-21 9721150082012 2115008 ND KOMUNALE BANESA GJIROK) SHP PASTRIMI UP 70,71,DT 3/07/2012 FAT NR 5368052 DHE 5368053 FH NR 50,51
Nd-ja Komunale Banesa (1111) ANASTAS MASHO Gjirokaster 206,370 2012-10-23 2012-10-26 11821150082012 ND KOMUNALE BANESA GJIROK PER PAGes mater pastrimi
Qendra Ekonomike Arsimit (1111) ANASTAS MASHO Gjirokaster 98,405 2013-02-27 2013-02-28 1821150032013 2115003 QENDRA EKONOM ARSIMIT HIDROSANITARE UBLERJE 3917
Nd-ja Komunale Banesa (1111) ANASTAS MASHO Gjirokaster 52,500 2013-03-12 2013-03-15 2821150082013 ND.KOMUNALE BANESA 2115008 SHPENZIME PASTRIM, GJELBERIMI , UPNR 128,129,130,132 FH 95, 94107, 109, SER 5368062, 5368806, 5368063 DT 31/12/2012
Nd-ja Komunale Banesa (1111) ANASTAS MASHO Gjirokaster 84,450 2013-04-04 2013-04-08 4821150082013 ND.KOMUNALE BANESA 2115008 shpenz. gjelbermi, up nr 6,7, dt20/01/2013, fh nr 9 seria 5368067
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >