Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A. T. H. S. All 585,884.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Autoriteti Kombetar i Certifikimit Elektronik (3535) A. T. H. S. Tirane 140,350 2012-03-07 2012-03-21 1010870072012 602 AKCE BIL AVIONI UP 4 DT 27.01.2012 PV 30.01.2012 FAT 00271002 DT 2.02.2012
Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A. T. H. S. Tirane 116,233 2012-04-02 2012-04-11 03G10060472012 231 DPUK djeta me jashte urdher 1454 21.03.2012 fat 1090 19.03.2012 up 3 19.03.2012 pv 16.03.2012
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) A. T. H. S. Vlore 93,080 2012-05-14 2012-05-17 108 1011136 2012 BILETA AVIONI UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.SERIE 02824456
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) A. T. H. S. Vlore 236,221 2012-06-12 2012-06-25 139 1011136 2012 BILETA AVIONI UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.SERIE 02824285 DHE 02824283
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >