Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AMBE SHPK. All 1,446,358.00 50 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 63,225 2012-02-14 2012-02-20 1610100992012 1010099 602 A A P S K shpenz mirembajtje godine + ngrohje vendim asambleje dt 5.10.2007 fat nr 117 dt 2.02.2012 sr nr 00625967
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 32,169 2012-03-01 2012-03-19 13210100012012 602-MIN E FINANCES MIREMBAJTJE ZYRASH FAT 118 DT 02.02.12 SR 00625968 SHKRESA 98 DT 25.08.08
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 74,050 2012-03-07 2012-03-21 2510100992012 602 A A P S K MIREMBAJTJE RRJETI VENDIM 05.10.07 FAT 195 DT 03.03.12 SR 01505645
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 37,585 2012-04-03 2012-04-12 19610100012012 602-MIN E FINANCES ADMIN +NDROHJE E AUDITITI FAT 196 DT 03.03.12 SR 01505646 SHKRESA 98 DT 25.08.08
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 64,782 2012-04-13 2012-04-23 3710100992012 602 A A P S K mirembajtje godine +ngrohje vendim i asamblese dt 5.10.2007 fat nr 268 dt 2.04.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 32,951 2012-05-03 2012-05-09 27610100012012 602-MIN E FINANCES ADMIN ZYRA +NGROHJE MARS 2012 FAT 269 DT 02.04.12 SR 01505719 SHKRESA 98 DT 25.8.08
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 31,920 2012-05-08 2012-05-11 5010100992012 602 A A P S K mirembajtje godine vendim Asambleje dt 5.10.2007 fat nr 343 dt 2.05.2012 sr nr 01505793
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 31,920 2012-06-07 2012-06-13 6310100992012 602 A A P S K . mirmb ambj vendim asambleje dt 5.10.2007, ft seri 03215661 dt 1.6.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 4,070 2012-07-24 2012-08-01 7510100992012 602 A A P S K . lik ft tel qershor 2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 2,620 2012-09-11 2012-09-13 9710100992012 602 A A P S K . lik ft cel gusht 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 32,450 2012-10-11 2012-10-16 68910100012012 602-MIN E FINANCES. adm zyrash ft seri 04344246 dt 3.9.2012 shkresa dt 25.8.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 31,464 2012-11-02 2012-11-13 7410100992012 602 A A P S K . lik ft MIRMB ft seri 03215726 dt 2.7.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 63,384 2012-11-02 2012-11-13 12510100992012 602 A A P S K . lik ft MIRMB ft seri 04983003 dt 1.10.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 34,139 2012-11-02 2012-11-13 8910100992012 602 A A P S K . lik ft MIRMB ft seri 04344244 dt 1.8.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 31,920 2012-11-22 2012-12-13 12410100992012 602 A A P S K . mirmb sist kv dt 5.10.2012, ft seri 04983087 dt 1.11.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 16,520 2012-11-19 2012-12-13 78110100012012 602-MIN E FINANCES .admin zyrsh ft seri 04983006 dt 1.10.2012, urdher dt 25.8.2012
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 6,983 2012-12-07 2012-12-18 13610100992012 602 A A P S K . shp tel
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 16,520 2012-12-04 2012-12-17 81310100012012 Administrim nentor 2012 zyrat e aud.kullat binjake fat.894 dt.01.11.2012 shkr.98 dt.25.08.2008
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 3,142 2012-12-21 2012-12-27 11310100992012 602 A A P S K . lik ft tel
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 16,284 2012-08-20 2012-08-21 50110100012012 602-MIN E FINANCES .mirmb zyrash ft seri 03215727 dt 25.8.2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 16,520 2012-06-04 2012-06-11 34310100012012 602-MIN E FINANCES PAGA .administrim i zyrave maj 2012, ft seri 01505794 dt 2.5.2012shkresa 98 dt 25.8.2008
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 31,022 2012-02-07 2012-02-16 7710100012012 602-MIN E FINANCES MIREMBAJTJE JANAR 2012 +NDGROHJE FAT 35 DT 03.01.12 SR 00625885 SHKRESA 98 DT 25.08.08
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 60,932 2012-02-07 2012-02-16 1210100992012 602 A A P S K mirembajtje + ngrohje Vendim asambleje dt 5.10.2007 fat nr 33 dt 3.01.2012 sr nr 00625883
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 16,520 2013-01-24 2013-01-25 3310100012013 Min.Fin. Administrim zyrat e aud.kullat binjake dhjetor 2012 Fat.967 dt.03.12.2012 seri 05889317 shk.98 dt.25.08.2008
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 82,864 2013-02-11 2013-02-15 6310102013 Min.Fin. administrim z.aud.kullat binj. janar 2013,shp.per ngrohje nentor dhjetor 2012. shp. telef. korrik, gusht, shtator,tetor,nentor, dhjetor 2012 Fat.08 dt.03.01.2013, Fat.894 dt.01.11.2012, 806 dt.01.10.2012,722 dt.03.09.2012,646 dt.01
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 36,878 2013-02-15 2013-02-18 1410100992013 602 AAPSK. lik ft mirmb vend asamb dt 5.10.2007 ft seri 06789958dt1.2.2013
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 57,213 2013-02-15 2013-02-18 1810100992013 602 AAPSK. lik ft mirmbdhe tel vend asamb dt 5.10.2007 vft seri 06786155dt3.1.2013 nrohje dhjetor 2012 tele dhjetor 2012
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 36,516 2013-03-07 2013-03-13 11810100012013 Min.Fin. adminstr.shkurt 2013,zyrat e aud. kullat binjake, ngrohje janar 2013.z.aud.k.binj., shp.tel.janar 2013 z.aud.k.binj. fat.98 dt.01.02.2013, seri 06786198, shk.98 dt.25.08.2008,1652 dt.31.01.2013
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 4,442 2013-03-29 2013-03-29 3010100992013 602 AAPSK.lik ft cel
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 2,039 2013-02-28 2013-03-01 1910100992013 602 AAPSK. lik ft tel
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 63,840 2013-04-02 2013-04-02 2910100992013 602 AAPSK. lik ft ngrohje seri 07232940 dt 1.3.2013kv dt 5.10.2007
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 29,891 2013-04-02 2013-04-02 3110100992013 602 AAPSK. lik ft ngrohje seri 07232931 dt 1.3.2013kv dt 5.10.2007
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 34,634 2013-04-01 2013-04-03 18310100012013 Min.Fin. Administrim mars 2013 zyrat e aud. kullat.binjake,ngrohje shkurt 2013, dhe shpenz. tel.shkurt 2013 Fat.224 dt.01.03.2013 seri 07232924, shk.98 dt.25.08.2008,shk.1652 dt.31.01.2013, 108 dt.02.09.2008
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 31,920 2013-02-04 2013-02-06 1610100992013 602 AAPSK. lik ft mirmb vend asamb dt 5.10.2007 ft seri 06786154 dt 3.1.2013
Aparati Ministrise se Financave (3535) AMBE SHPK. Tirane 37,077 2013-05-02 2013-05-10 28310100012013 Min.Fin. Administrim prill 2013 zyrat e aud.kullat binjake,shp.per ngrohje mars 2013,shp.tel.mars 2013 Fat.nr.322 dt.01.04.2013 seri 08081722,shk.98 dt.25.08.2008, 1652 dt.31.01.2013
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 5,048 2013-05-17 2013-05-21 4610100992013 602 AAPSK. lik ft tel seri 09098900 dt 2.5.2013
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 15,429 2013-05-17 2013-05-21 4710100992013 602 AAPSK. lik ft ngrohje sipas marrveshjes dt 5.10.2007, ft seri 09098897 dt 2.5.2013
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 8,185 2013-06-13 2013-06-20 5210100992013 AAPSK.lik ft tel seri 09408775 dt 3.6.2013
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 31,920 2013-06-13 2013-06-20 5310100992013 AAPSK.lik ft mimb sist seri 09098896 dt 2.5.2013 aktmmarrv dt 5.10.2007
Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) AMBE SHPK. Tirane 31,920 2013-07-08 2013-09-23 6010100992013 AAPSK. lik ft mirmb sist aktmarrveshje 5.10.2007, ft seri 09408795 dt 21.6.2013