Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AMBASADE ARABIA SAUDITE All 16,440,816.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 111,671 2012-02-23 2012-02-23 6510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 2,159,737 2012-08-16 2012-08-20 20510150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 160,466 2012-09-26 2012-10-03 28910150012012 602-MIN E RIMBURSIM TVSH SHKRESE 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 892,669 2012-12-09 2012-12-20 30510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 13692 DT 20.11.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 112,547 2012-04-20 2012-04-25 9110150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 5224 DT 18.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 1,517,648 2012-02-09 2012-02-16 310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1311 DT 06.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 2,505,422 2013-02-11 2013-02-18 5710150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1449 DT 05.02.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 1,530,917 2013-05-06 2013-05-13 10110150012013 602-min e jashtme rimb tvsh shkresa 4381 dt 22.04.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 6,752,566 2013-06-19 2013-08-01 15410150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 6367 DT 14.06.2013
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 312,611 2013-11-04 2013-11-15 21710150012013 min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 10539 dt 22.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 384,562 2013-12-20 2013-12-23 27610150012013 MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 12982 DT 11.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >