Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AMBASADA SH.B.A. All 88,459,162.00 34 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 200,055 2012-02-23 2012-02-28 5410150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 886,300 2012-02-23 2012-02-28 5610150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 4,568,878 2012-02-23 2012-02-28 5310150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 536,024 2012-02-23 2012-02-28 5510150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2011
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 86,871 2012-06-12 2012-06-22 13610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER ARD
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 195,982 2012-06-12 2012-06-22 13510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER KORPUSI I PAQES
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 413,714 2012-06-12 2012-06-25 13210150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER EDEM
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 5,729,184 2012-06-12 2012-06-25 13310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 463,703 2012-06-12 2012-06-25 13410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 121,165 2012-06-12 2012-06-25 13710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12 PER SFIDA E MIJEVJECARIT
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 117,680 2012-09-26 2012-10-03 27910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH PER AJSP SHKRESE 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 170,100 2012-09-26 2012-10-03 28010150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH PER AJSP SHKRESE 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 7,715,145 2012-09-26 2012-10-03 27810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH PER AJSP SHKRESE 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 294,765 2012-12-05 2012-12-17 29910150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 13692 DT 20.11.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 2,460,318 2012-12-09 2012-12-20 30210150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 13692 DT 20.11.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 6,891,551 2012-12-09 2012-12-20 30010150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 13692 DT 20.11.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 398,998 2012-12-09 2012-12-20 30110150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 13692 DT 20.11.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 710,859 2012-08-17 2012-08-21 23010150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 4,898,875 2012-04-20 2012-04-25 8510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 5224 DT 18.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 452,355 2012-04-20 2012-04-25 8810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 5224 DT 18.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 288,416 2012-04-20 2012-04-25 8710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 5224 DT 18.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 6,287,169 2013-02-11 2013-02-18 410150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1449 DT 05.02.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 361,240 2013-02-11 2013-02-18 510150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1449 DT 05.02.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 298,139 2013-02-11 2013-02-18 610150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1449 DT 05.02.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 6,638,901 2013-05-07 2013-05-13 6710150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 4381 DT 22.04.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 14,653,282 2013-06-21 2013-08-02 10810150012013 602-min e jashtme rimbursim tvsh shkrese 6367 dt 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 248,822 2013-06-21 2013-08-05 10910150012013 602-min e jashtme rimbursim tvsh shkrese 6367 dt 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 768,349 2013-06-21 2013-08-05 11010150012013 602-min e jashtme rimbursim tvsh shkrese 6367 dt 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 14,653,282 2013-06-21 2013-08-05 10810150012013 602-min e jashtme rimbursim tvsh shkrese 6367 dt 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 86,419 2013-11-01 2013-11-14 20710150012013 min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 10539 dt 22.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 2,000,000 2013-11-01 2013-11-14 18810150012013 MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 10539 DT 22.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 4,167,955 2013-11-01 2013-11-14 21210150012013 MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 10539 DT 22.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 540,618 2013-12-18 2013-12-19 25710150012013 MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 12982 dt 11.12.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 154,048 2013-12-19 2013-12-20 28210150012013 min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 12982 dt 11.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >