Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A. P. G. All 1,486,523.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Galeria Kombetare e arteve (3535) A. P. G. Tirane 10,559 2012-04-27 2012-05-03 4610120212012 602 GALERIA Blerje me Up 29 dt 19.10.2011 pv 19.10.2011 fat 485 dt 19.10.2011 fh 5 dt 19.10.2011
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A. P. G. Tirane 73,044 2012-05-14 2012-05-16 23410100772012 602 DPDOGANAVE BLERJE PAJISJE ZYRE UP NR 5658/2 DT 17.04.2012 PV DT 18.04.2012 FAT N40 DT 20.04.2012 SR NR 87091540 FH NR 48 DT 25.04.2012
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) A. P. G. Tirane 1,402,920 2013-09-11 2013-10-17 44010730012013 Kqz - Pajisje zyre+miremb. up 32 dt 13.04.2013 kontr 3548/3 dt 13.05.2013 fat 64 dt 04.07.2013 fh 54 dt 26.08.2013 pv 3548/4 dt 04.07.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >