Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AMBASADA REP FED GJERMANE All 8,142,571.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 121,279 2012-02-23 2012-02-28 4210150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 277,502 2012-02-24 2012-03-08 4110150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 575,881 2012-06-12 2012-06-25 15510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 304,904 2012-06-12 2012-06-25 15410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 294,402 2012-08-16 2012-08-20 22410150012012 602-MIN E JASHTME RIMB TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 809,507 2012-12-09 2012-12-20 34310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 13692 DT 20.11.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 1,061,897 2012-04-23 2012-04-25 10110150012012 602- MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 5224 DT 18.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 218,495 2012-04-23 2012-04-25 10010150012012 602- MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 5224 DT 18.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 199,254 2012-02-09 2012-02-16 1710150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1311 DT 06.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 70,272 2012-02-09 2012-02-16 1810150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1311 DT 06.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 628,449 2013-02-11 2013-02-18 2510150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1449 DT 05.02.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 1,441,269 2013-05-06 2013-05-13 6610150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 22.04.13 SHKRESE 4381
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 1,450,197 2013-06-21 2013-08-05 121150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 6367 DT 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 401,733 2013-11-05 2013-11-15 18710150012013 min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 10539 dt 22.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 287,530 2013-12-19 2013-12-20 25210150012013 MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 12982 dt 11.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >