Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AMBASADA POLAKE All 3,821,278.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 462,507 2012-02-22 2012-02-23 6610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1751 DT 16.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 777,180 2012-06-12 2012-06-25 16510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 910,681 2012-08-16 2012-08-20 21410150012012 602-MIN E JASHTME RIMBUIRSIM TVSH SHKRESA 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 454,629 2012-12-06 2012-12-17 35310150012012 602-MIN E JASHTME RIMBUIRSIM TVSH SHKRESA 13692 DT20.11.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 541,013 2013-05-07 2013-05-13 8910150012013 602-min e jashtme rimb tvsh shkresa 4381 dt 22.04.2013
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 174,331 2013-06-19 2013-08-05 13710150012013 602-min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 6367 dt 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 220,440 2013-10-31 2013-11-14 19410150012013 Min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 10539 dt 22.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 280,497 2013-12-19 2013-12-20 25110150012013 MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 12982 dt 11.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >