Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All AMBASADA FRANCEZE All 7,405,293.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 537,786 2012-06-13 2012-06-25 16610150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 6877 DT 01.06.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 120,807 2012-08-16 2012-08-20 23510150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESE 8745 DT 17.07.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 173,280 2012-09-26 2012-10-03 27710150012012 602-MIN E RIMBURSIM TVSH SHKRESE 10030 DT 17.08.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 955,248 2012-12-09 2012-12-20 34210150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 13692 DT 20.11.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 1,412,167 2012-04-20 2012-04-25 9010150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 5224 DT 18.04.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 218,131 2012-02-09 2012-02-16 110150012012 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1311 DT 06.02.12
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 1,319,554 2013-02-11 2013-02-18 2610150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 1449 DT 05.02.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 1,684,617 2013-05-07 2013-05-13 7910150012013 602-MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 4381 DT 22.04.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 354,307 2013-06-19 2013-08-05 14210150012013 602-MIN E JASHTME RIIMBURSIM TVSH SHKRESA 6367 DT 14.06.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 259,409 2013-10-31 2013-11-14 19310150012013 Min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 10539 dt 22.10.13
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 369,987 2013-12-20 2013-12-23 23810150012013 MIN E JASHMTE RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12982 DT 11.12.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >