Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A. B. A. All 255,660.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dogana Tirane (3535) A. B. A. Tirane 17,100 2012-03-26 2012-04-11 1410100802012 602 Dogana Tirane POMPE UJI UP.23 DT.18.04.11 PV 3&4 DT.30.05.11 FAT.634 DT.30.05.11 FH.31 DT.09.05.11 UP.4 DT.13.02.12 PV. DT.14.02.12 FAT.165 DT.14.02.12FH.7 DT.27.02.12
Materniteti Tirane (3535) A. B. A. Tirane 98,520 2012-06-12 2012-06-22 16510130502012 231 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE BL PAIJE,UP 55 D 4/6/12,PV 4/6/12,FAT 613 D 5/6/12 S 01341078,FH 13 D 5/6/12
Inspektoriati Qendror Teknik (3535) A. B. A. Tirane 33,600 2012-09-10 2012-09-12 15410040772012 602 INSP QENDROR TEK, blerje pompe uji up 154 dt 4.9.12 pv dt 4.9.12 fat 1115 seri 01341476 dt 4.9.12 fh 25 dt 4.9.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A. B. A. Tirane 48,840 2013-02-14 2013-02-18 10110130492013 QSUT rip pompa pv 5 dt 30.01.13 ft 93 dt 1.02.13 ser 07471026
Materniteti Tirane (3535) A. B. A. Tirane 57,600 2013-12-24 2013-12-26 42910130502013 602,SUOGJ"M. GERALDINE,pompe uji,up 73 d 8/11/13,pv 23/12/13,fat 1222 d 23/12/13 s 07472190,fh 30 d 23/12/13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >