Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All T R I M E D All 64,363,771.00 125 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Sp. Gramsh (0810) T R I M E D Gramsh 45,933 2012-02-14 2012-02-20 2110130692012 Sa xhiruar faturen tuaj nr.6541500010 date 31/01/2012 nga Spitali Gramsh
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) T R I M E D Elbasan 785,400 2012-02-20 2012-02-21 31101305292012 blerje S-Psikiatrik 1013059
Spitali Fier (0909) T R I M E D Fier 1,089,400 2012-07-04 2012-07-09 17010130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) T R I M E D Elbasan 496,093 2012-03-16 2012-04-09 5410130592012 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Sp. Puke (3330) T R I M E D Puke 357,670 2012-03-21 2012-04-10 2410130832012 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 ILACE MAT MJEKSORE FAT 346 DT.23.02.2011 408 DT.20.07.2011 DET VITIT KALUAR
Spitali Elbasan (0808) T R I M E D Elbasan 49,047 2012-03-27 2012-04-11 8710130162012 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) T R I M E D Elbasan 283,800 2012-04-19 2012-04-20 8710130592012 blerje Sp-Psikiatrik 1013059
Spitali Lushnje (0922) T R I M E D Lushnje 138,950 2012-04-13 2012-04-23 10410130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) T R I M E D Vlore 314,600 2012-04-25 2012-04-26 72 1013060 2012 PSIKIATRIA 1013060 ILACE
Spitali Korce (1515) T R I M E D Korçe 281,094 2012-04-09 2012-04-13 17110130192012 MEDIKAMENTE FAT.654 SPITALI KORCE
Sp. Pogradec (1529) T R I M E D Pogradec 112,000 2012-05-15 2012-05-21 14210130822012 LIK.SPITALI POGRADEC 1013082 FT NR =654 DT 03.02.2010
Sp. Has (1812) T R I M E D Has 47,124 2012-05-17 2012-05-21 6710130702012 1812 ILAQE SPITALI HAS 1013070 FAT 23700008 DT 06.01.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 5,800,299 2012-05-23 2012-06-06 15010130492012 602 Q S U T bl barna up 3.5.2011 v 29.6.11 njf 29.6.1 kontr 2084/12 dt 12.7.2011 at 65415403 dt 13.7.11 s 23750403 ffh 428 dt 14.7.2011 fat 654155042 dt 12.8.11 s 23750424 fh 560 dt 12.8.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 3,402,300 2012-05-23 2012-06-06 150*10130492012 602 Q S U T bl barna up 11.10.11 v 27.10.11 njf 27.10.11 kontr 44597 dt 28.10.2011 fat 6541550497 dt 21.11.11 s 23750497 hh 836 dt 21.11.11 at 6541550513 dt 21.11.11 s 23750487 fh 1.11.11 fh 897 dt 12.12.11
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 3,225,200 2012-05-23 2012-06-06 150/10130492012 602 Q S U T bl barna up 1.12.11 v 6.12.11 njf 6.12.11 kontr 5204// dt 6.12.11 fat 6541550509 dt 7.12.11 s 23750509 fh 81 dt 7.12.11
Spitali Lezhe (2020) T R I M E D Lezhe 3,289,692 2012-06-15 2012-06-20 15710130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.055,054,056 DT.0706.2012
Sp. Sarande (3731) T R I M E D Sarande 500,000 2012-06-14 2012-06-26 12910130842012 SHP NGA SPITALI
Spitali Shkoder (3333) T R I M E D Shkoder 362,439 2012-08-09 2012-08-16 25710130232012 SPITALI SHKODER FAT. 23700051, DT. 24.05.2012
Spitali Lezhe (2020) T R I M E D Lezhe 1,186,240 2012-08-28 2012-08-30 22610130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.GUSHT 2012 SIPAS KONTRATES
Spitali Lezhe (2020) T R I M E D Lezhe 54,098 2012-09-07 2012-09-12 24410130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.23700103 DT.03.09.2012 SIPAS KONTRATES
Spitali Shkoder (3333) T R I M E D Shkoder 47,180 2012-09-10 2012-09-12 33210130232012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 6541500078 17.07.2012 spitali
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 1,928,165 2012-09-07 2012-09-12 346*10130492012 QSUT bl barna kntr v 5204/8 dt 6.12.2011 at 6541550511 dt 12.12.1 s 23750511 h 906 dt 12.12.11 konyr vazhd 5410/5 dt 17.2.09 at 6541500007 dt 8.1.10 s 23700007 fh 26 dt 15.1.2010
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 3,452,350 2012-09-07 2012-09-12 34510130492012 QSUT bl barna up dt 2.5.11 v 1.7.12 njf 1.7.12 kntr 2069/7 dt 18.7.11 fat 6541550408 dt 21.7.11 s 23750408 fh 460 dt 21.7.11 fat 6541550450 dt 21.7.11 s 23750451 fh 648 dt 14.9.11
Spitali Lushnje (0922) T R I M E D Lushnje 503,254 2012-09-12 2012-09-14 26910130222012 1013022 SPITALI MEDIKAMENTE
Sp. Laç (2019) T R I M E D Laç 304,824 2012-09-17 2012-09-18 15210130752012 KOD INST 1013075 SPITALI LAC PAGUAR MEDIKAMENTE KONT NR 186/1 DT 23.08.20125 FAT NR 65415000914 DT 23.08.2012 PROCESVERBAL KOLAUDIMI TE MALLIT DT 24.08.2012,FH NR 16 DT 24.08.2012
Sp. Laç (2019) T R I M E D Laç 882,468 2012-09-17 2012-09-18 15310130752012 KOD INST 1013075 PITALI LAC PAGUAR MEDIKAMENTE KONT NR 186/1 DT 23.08.2012 FAT NR 6541500094 DT 27.08.2012 P.V KOLAUDIMI TE MALLIT DT 28.08.2012,FH NRN 17 DT 28.08.2012
Spitali Fier (0909) T R I M E D Fier 879,082 2012-09-26 2012-10-03 31810130172012 SHPENZIME SPITALI FIER
Spitali Lezhe (2020) T R I M E D Lezhe 1,570,270 2012-10-03 2012-10-05 26310130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.SHTATOR 2012 SIPAS KONTRATES
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) T R I M E D Vlore 458,040 2012-10-09 2012-10-15 196 1013060 2012 MEDIKAMENTE KONT 36 PSIKIATRIA 1013060
Spitali Shkoder (3333) T R I M E D Shkoder 352,427 2012-10-12 2012-10-17 36710130232012 kontrate ne vazhdim likuj fat nr 6541500098 29.08.2012,23700098
Spitali Lushnje (0922) T R I M E D Lushnje 400,572 2012-10-15 2012-10-17 292110130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Spitali Vlore (3737) T R I M E D Vlore 314,160 2012-10-23 2012-10-26 25610130242012 SPITALI 1013024 KON 494 DT 18.07.2012 ILACE
Sp. Laç (2019) T R I M E D Laç 30,976 2012-10-26 2012-10-29 172101307512 KOD INST 1013075 SPITALI LAC PAGUAR MEDIKAMENTE KONT NR 186/1 DT 23.08.2012 FAT NR 6541500126 DT 19.09.2012
Spitali Gjirokaster (1111) T R I M E D Gjirokaster 471,240 2012-10-29 2012-11-02 25210130182012 1013018 SPITALI GJIROKASTER PER pages medikamente
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) T R I M E D Vlore 633,600 2012-10-30 2012-11-12 216 1013060 2012 MEDIKAMENTE KONT NR 38 PSIKIATRIA 1013060
Spitali Fier (0909) T R I M E D Fier 14,077 2012-11-07 2012-11-08 37110130172012 PAGESE SPITALI FIER
Sp. Librazhd (0821) T R I M E D Librazhd 135,452 2012-11-12 2012-12-07 27610130762012 SPITALI LIK MATERIALE MJEKSORE
Spitali Lezhe (2020) T R I M E D Lezhe 510,777 2012-12-07 2012-12-13 33710130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.237 DT.22.11.2012 SIPAS KONTRATES
Spitali Lezhe (2020) T R I M E D Lezhe 288,750 2012-12-07 2012-12-13 337.10130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.237 DT.22.11.2012 SIPAS KONTRATES
Sp. Delvine (3704) T R I M E D Delvine 91,782 2012-11-19 2012-12-13 17010130662012 Spitali lik.fat.tat.nr.0062 date 29.06.2012 per ilace