Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A. A. All 1,326,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) A. A. Tirane 968,000 2012-02-27 2012-03-15 3010570012012 604 Qendra Kombetare e Kinematografise.finc proj "para perend te diellit" kontr 289 dt 20.7.10 neni 4 pika 2 c ,PV komis finc 89 dt 17.2.2012
Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) A. A. Tirane 278,000 2012-05-02 2012-05-09 6910570012012 604 Qendra Kombetare e Kinematografise FINANCIM FILMI KONT 6 DT 13.01.2012 PV KOM FINANCIAR 89 DT 17.02.2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) A. A. Tirane 80,000 2012-09-07 2012-09-12 26410050012012 1005001 min.bujqesise qera fonie urdh nr 76 dt 16.03.2012 up nr 94/2 dt 12.07.2012 pv dt 12.07.2012 fat nr 23 dt 12.07.2012 sr 88078831
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >