Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN RROSHI All 902,180.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra Arsimore Krujë (0716) ALTIN RROSHI Kruje 372,300 2012-05-11 2012-05-16 7010110962012 sa lik fat nr 63 dt 9.5.2012 nga arsimi kruje
Zyra Arsimore Krujë (0716) ALTIN RROSHI Kruje 35,600 2012-09-08 2012-09-12 13410110962012 SA LIK FAT NGA ARSIMI KRUJE
Sp. Kruje (0716) ALTIN RROSHI Kruje 119,880 2013-06-21 2013-08-01 13410130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT NR 28 DT 13.06.2013
Sp. Kruje (0716) ALTIN RROSHI Kruje 374,400 2013-06-21 2013-08-01 13510130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT NR 26 DT 10.06.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >