Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN PRENGA All 251,520.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Qendror i SHIKUT (3535) ALTIN PRENGA Tirane 51,000 2012-07-27 2012-08-03 25310180012012 1018001ap.shish PRITJE PERC PROG 28/8 DT 10.06.2011 PROG 375 /1 DT 11.07.2012 FAT 8 DT 8 DT 11.06.2011 SR 5337959 FAT 24 D 11.07.2012 S 01591525
Qarku Lezhe (2020) ALTIN PRENGA Lezhe 47,520 2012-12-06 2012-12-17 21920200012012 KESHILLI I QARKUT LEZHE PAG FAT NR 45 DT 30.11.2012
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) ALTIN PRENGA Tirane 30,000 2013-03-05 2013-03-07 3810870042013 DSIK SHP PRITJE PROG 29 DT 25.02.2013 FAT 88832288 DT 28.02.2013
Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) ALTIN PRENGA Tirane 23,000 2013-06-14 2013-06-21 8710870042013 DSIK PRITJE PERC PROG 63 DT 27.04.2013 FAT 16 DT 29.05.2013 SR 0151567
Bashkia Lezhe (2020) ALTIN PRENGA Lezhe 100,000 2013-12-16 2013-12-19 46521270012013 BASHKIA LEZHE LIK FAT.18 DT.27.04.2013 PER 2 MARSIN
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >