Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN PETALLI All 128,700.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Shtepia Botuese e Librit Universitar (3535) ALTIN PETALLI Tirane 26,100 2012-02-24 2012-03-13 1610110502012 602 shblu sh pv 5 17.2.2012 f 17.2.2012 s 5413082
Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ALTIN PETALLI Durres 47,500 2012-05-02 2012-05-03 4610160862012 1016086 SHTEPIA PUSHIMIT MIN BRENDSHME SHPENZIME RIPARIMI
Oficina elektromjekesore Tirane (3535) ALTIN PETALLI Tirane 17,000 2012-04-27 2012-05-03 43/10130572012 1013057 602Qendra kombetare bio-mjeksore. rip kompjuteri up 14 dt 21.04.12 pv3.4 dt 21.04.12 ft 36 dt 21.04.12 ser 5413086
Shtepia Botuese e Librit Universitar (3535) ALTIN PETALLI Tirane 20,500 2012-12-05 2012-12-17 16310110502012 1011050 shblu SHERBIM MIREMBAJTJE PV DT 21.1.2012 FAT 49 DT 21.11.2012 SERI 5413099
Shtepia Botuese e Teksteve Mesimore (3535) ALTIN PETALLI Tirane 17,600 2013-02-06 2013-02-07 810110502013 SHTEPIA BOTUESE E LIBRIT TEKSTEVE MESIMORE shp. mirembajtje pv nr 5 dt 24.01.2013 f 3 dt 24.01.2013 seri 5413003 fh 1 dt 24.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >