Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN MINJA All 1,299,570.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALTIN MINJA Tirane 283,400 2012-04-13 2012-04-20 4921011562012 Nderm Nr 3 Punt lik rip kompj urdh prok nr 15 dt 08.04.2012 proc verb dt 10.04.2012 fat 210 dt 12.04.2012 seri 0003107 ,fat 209 dt 10.04.2012 seri 0003106 fl hyr nr 8 dt 12.04.2012
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALTIN MINJA Tirane 157,200 2012-05-10 2012-05-16 6921011562012 Nderm Nr 3 Punt kancel prok nr 28 dt 03.05.2012 proc verb dt 07.05.2012 fat nr 212 seri 0003109 dt 07.05.2012 f huyrj 9 dt 07.05.2012
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALTIN MINJA Tirane 138,880 2012-11-27 2012-12-17 17421011562012 Nderm Nr 3 Punt rip print prok nr 60 dt 01.11.2012 proc verb dt 16.11.2012 fat 209 dt 19.11.2012 seri 0003106 fl hyr nr 23 dt 19.11.2012
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALTIN MINJA Tirane 478,990 2013-04-09 2013-04-10 52 2101156 2013 2101156 Ndrm Punt nr 3 lik kancelari urdh prok nr 2,3,4,dt 18.01.2013 proc verb dt 23,24,25 .01.2013 fat 252,253,254 dt 25,28.01.2013 seri 00113861,862,863 fl hyr nr 2,3,4 dt 25,28.01.2013
Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) ALTIN MINJA Tirane 121,100 2013-05-07 2013-05-13 67 2101156 2013 2101156 Ndrm Punt nr 3 lik riparime proc verb nr 4 dt 02.05.2013,fat 265 dt 06.05.2013 seri 0013876
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) ALTIN MINJA Tirane 120,000 2013-11-08 2013-11-15 10910120302013 fed peshengritjes, 1012030, lik prodhim audio-vizuale, hard disk, up 5/1 dt 20.03.2013, pv 31.03.13, pv 31.03.13, ft 270 dt 31.03.13, seri 0013881, pv 31.10.13, fh 9 dt 31.10.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >