Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A. 2000 All 9,699,045.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dogana Tirane (3535) A. 2000 Tirane 438,648 2012-02-14 2012-02-20 510100802012 602 Dogana Tirane sherbim roje kontr ne vazhdim nr 4779/6 dt 20.06.2011 fat nr 359 dt 6.02.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A. 2000 Tirane 641,520 2012-02-14 2012-02-20 5110100772012 602 DPDOGANAVE sherbim roje up nr 323 dt 9.01.2012 shtese kontr nr 323/2 dt 9.01.2012 fat nr 358 dt 1.02.2012 sr nr 84937472
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A. 2000 Tirane 3,595,200 2012-03-02 2012-03-20 7110130492012 602 Q S U T sherb rje civile kontr vazhd 492/7 dt11.2.211 fat 346 dt 1.12.2011 s 84937460 relac nentor 2011
Dogana Tirane (3535) A. 2000 Tirane 116,972 2012-03-15 2012-04-02 910100802012 602 Dogana Tirane sherbim roje kontr ne vazhdim nr 4779/6 dt 20.06.2011 fat nr 368 dt.05.03.12
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A. 2000 Tirane 171,072 2012-04-05 2012-04-12 15510100772012 602 DPDOGANAVE sherbim roje shtese kontr nr 323/2 dt 9.01.2012 ne vazhdim fat nr 367 dt 5.03.2012 sr nr 84937481
Dogana Tirane (3535) A. 2000 Tirane 462,673 2012-05-16 2012-05-21 3210100802012 602 Dogana Tirane sherbim roje kontr nr 4329/2 dt 23.03.2012 fat nr 375 dt 7.05.2012 sr nr 84937489
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A. 2000 Tirane 677,760 2012-05-16 2012-05-21 26510100772012 602 DPDOGANAVE sherbim roje up nr 2687 dt 15.02.2012 kontr nr 4329/2 dt 23.03.2012 fat nr 374 dt 7.05.2012 sr nr 84937488
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A. 2000 Tirane 3,595,200 2012-04-20 2012-04-25 7210130492012 600 Q S U T sherb roje civile kontr v 492/7 dt 11.2.11 fat 363 dt 7.2.12 s 84937477 m dhjetor 2011
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >