Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN LIFO All 375,271.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Klubi I Sportit (1514) ALTIN LIFO Kolonje 111,127 2012-05-08 2012-05-11 4621200032012 2120003 SPORTI KOLONJE SHPENZ PER USHQIME DHE TE TJERA MATERIALE DHE SHERBIME LIK I FAT NR 62,66-66/3,67 DT 29.2.2012,31.1.2012 MEE FH NR 8,9-11,12 DT 29.2.2012,31.01.2012 ME UP NR 3,4,5,6,9 DT 11.01.2012
Klubi I Sportit (1514) ALTIN LIFO Kolonje 59,060 2012-06-15 2012-06-27 5721200032012 2120003 SPORTI KOLONJE SHPENZ PER FURNIZIME DHE SHERBIME ME USHQIM LIK I FAT NR 61-61/3 DT 31.01.2012 ME FH NR 3,4,5 DT 31.01.2012 ME UP NR 3,4,5,6 DT 11.01.2012
Klubi I Sportit (1514) ALTIN LIFO Kolonje 205,084 2012-02-13 2012-02-16 11/21200032012 2120003 SPORTI KOLONJE SHPENZ PER FURNIZIME ME USHQIME E TE TJERA MATERI.E SHERBIME SPECIALE LIK I FAT NR 54-54/3,60/1-60/4,61,48,55-55/1 DT 30.11.11,31.12.11,31.10.11/UP 3-6,58,43,51 DT 12.01.11,18.11.11,29.9.11/FH 67-69,80-82,85,64,70,71
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >