Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN FUSHAXHIA All 62,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALTIN FUSHAXHIA Shkoder 12,000 2012-02-17 2012-02-21 3010290372012 1029037 GJYKATA RRETHIT SHKODER ,fat 87192455 dt 06.01.2012,fat 87192456 dt 07.01.2012
Prokuroria e rrethit Shkoder (3333) ALTIN FUSHAXHIA Shkoder 16,000 2012-03-26 2012-04-10 6310280272012 PROKURORIA RRETHIT SHKODER SHPENZIME AVOKATI
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALTIN FUSHAXHIA Shkoder 9,000 2012-04-19 2012-04-25 6710290372012 GJYKATA RRETHIT SHKODER,FAT 87192458 DT 12.04.2012
Gjykata e rrethit Shkoder (3333) ALTIN FUSHAXHIA Shkoder 25,000 2013-04-11 2013-04-11 6010290372013 GJYKATA E RRETHIT SHKODER SHPENZIME GJYQESORE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >