Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN DJEPAXHIA All 723,900.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) ALTIN DJEPAXHIA Shkoder 400,000 2012-12-07 2012-12-18 58310111292012 UNIVERSITETI L.GURAKUQI SHKODER FAT. 5637911 DT. 06.12.2012
Drejtoria e SHIK Shkoder (3333) ALTIN DJEPAXHIA Shkoder 18,900 2012-04-25 2012-04-25 4910180132012 shiku FATURE NR 003857 DATE 12.04.2012
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ALTIN DJEPAXHIA Shkoder 6,000 2013-10-09 2013-10-24 17810160712013 1016071 FATURE NR 053975,6246890 DATE 2.06.2013,6.07.2013
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) ALTIN DJEPAXHIA Shkoder 299,000 2013-12-10 2013-12-10 49010111292013 UNIVERSITETI I SHKODRES L.GURAKUQI SHKODER FT. 5637930 dt 07.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >