Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALTIN BLLAKO All 205,150.00 9 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 25,200 2012-05-11 2012-05-16 163 1013048 2012 602 ISHP Pritje percillje, UP 17 dt 12.01.2012 PV 3/4 dt 24.01.2012 Fat 113924 UP 21 dt 21 dt 03.02.2012 PV 3/4 dt 20.03.2012 Fat 20.03.2012 seri 113925
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 12,830 2012-06-19 2012-06-29 2211013048 2012 1013048 602 ISHP trajtim projekti up 63 dt 07.05.12 pv3.4 dt 23.05.12 ft 23.05.12 ser 113926
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 34,960 2012-08-24 2012-08-30 3211010482012 1013048 ISHP SHERBIM KATERINGU UP 83 DT 3.07.2012 PV 3+4 DT 10.07.2012 FAT 113927 DT 10.07.2012 UP 83 DT 3.07.2012 PV 3+4 DT 11.07.2012 S 113928
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 4,900 2012-09-06 2012-09-12 35010130482012 602 ISHP KATERING,UP 107 D 30/8/12,PV 30/8/12,FAT 11 D 30/8/12 S 113930
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 36,300 2012-11-05 2012-11-13 4681013048 2012 1013048 602 ISHP sh keteringu proj up 132 dt 9.10.12 pv 26.09.17 ft 97.10.12 ser 113931
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 17,350 2012-11-05 2012-11-13 4801013048 2012 1013048 602 ISHP sh keteringu proj up 111 dt 12.09.12 pv 26.09.12 ft 26.09.12 ser 113933
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 10,850 2012-11-14 2012-12-12 4711013048 2012 1013048 602 ISHP pritje up 134 dt 9.10.12 pv 30.10.12 ft dt 30.10.12 ser 113934
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 36,300 2013-04-23 2013-04-24 18110130482013 ISHP 602,sh katering proj up04.01.13 pv 04.01.13 ft 20 dt 04.01.13 ser 113936
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALTIN BLLAKO Tirane 26,460 2013-05-02 2013-05-02 20810130482013 ISHP 602 sh pritje up 21 dt 16.01.13 pv 18.01.13 ft 18.01.013 ser 113937
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >