Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A-EJA INSURANCE BROKER All 941,363.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Kuvendi Popullor (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 194,715 2012-05-14 2012-05-16 36410020012012 602 Kuvendi. SIGURIM KASKO UP 8 DT 07.02.12 PV 16.03.12 KONT 25.04.12 NJOFT FIT 27.03.12 FAT 2 SR 03136002 DT 30.04.12 FAT 1 SR 03136001 DT 30.04.12
Kuvendi Popullor (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 2,799 2012-05-17 2012-05-22 38810020012012 602 KUVENDI SIGURACION KARTON JESHIL KONT NE VAZHD 25.04.12 FAT 3 DT 03136003 DT 10.05.12
Kuvendi Popullor (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 2,799 2012-06-14 2012-06-27 430 10020012012 602 Kuvendi siguracion mjeti kontrat ne vazhdim 8/5 dt.25.04.12 fat.5 dt.29.05.12
Kuvendi Popullor (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 309,600 2012-09-12 2012-09-14 70110020012012 602 Kuvendi siguracion mjeti kontrat ne vazhdim 8/5 dt.25.04.12 fat.137782&137784&137786 dt.04.09.12
Kuvendi Popullor (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 5,598 2012-10-15 2012-10-17 80310020012012 602 Kuvendi siguracion KARTON JESHIL kontrat ne vazhdim 8/5 dt.25.04.12 fat.18 dt.24.09.12 fat,19 dt.10.10.12
Kuvendi Popullor (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 49,502 2012-10-15 2012-10-17 79910020012012 602 Kuvendi siguracion TPL kontrat ne vazhdim 8/5 dt.25.04.12 fat.1377782 dt.04.09.12 fat.137784&137786 dt.04.09.12
Sp. Has (1812) A-EJA INSURANCE BROKER Has 51,399 2013-02-13 2013-02-18 1710130702013 1812 siguracin mjeti spitali has 1013070 fat 04.16.01.2013
Kuvendi Popullor (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 54,796 2013-03-04 2013-03-04 12610020012013 602-Kuvendi sig karton jeshil Up.1 dt.14.01.13 kontr. shtese 1/4 dt.18.01.13 fat.30 dt.01.02.13 fat 27&28 dt.18.01.13
Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) A-EJA INSURANCE BROKER Gjirokaster 66,300 2013-03-18 2013-03-19 3810160282013 1016028 KOMISARIATI POLIC GJIROKASTER SIGURACION MJETI FAT NR 29 DT 21.1.2013 NR SER 03136029
Kuvendi Popullor (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 2,799 2013-04-15 2013-04-16 22910020012013 602-Kuvendi sig karton jeshil kontr. shtese 1/4 dt.18.01.13 ne vazhdim fat 32 dt.08.02.13
Gjykata Kushtetuese (3535) A-EJA INSURANCE BROKER Tirane 10,001 2013-04-17 2013-04-18 7410300012013 SIG MJETI UP 21 DT 2.04.2013 FAT 41 DT 11.04.2013 NJOFT,.APP DT .4.04.2013 FAT 41 DT 11.04.2013 SERI 03136041
Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) A-EJA INSURANCE BROKER Shkoder 5,000 2013-04-23 2013-04-23 18710111292013 UNIVERSITETI I SHKODRES L.GURAKUQI SHKODER FAT. NR 03136040 DATE 6.04.2013
Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) A-EJA INSURANCE BROKER Gjirokaster 41,150 2013-05-15 2013-05-16 8010160282013 1016028 KOMISARIATI POLIC GJIROKASTER SIGURACION MJETI FAT NR 29 DT 21.1.2013 NR SER 03136029
Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) A-EJA INSURANCE BROKER Gjirokaster 132,205 2013-10-09 2013-10-24 18610160282013 1016028 KOMISARIATI POLIC GJIROKASTER SIGURACION MJETI FAT NR 29 DT 21.1.2013 NR SER 03136029 up nr 1 dt 10.01.2013
Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) A-EJA INSURANCE BROKER Gjirokaster 12,700 2013-12-12 2013-12-16 23910160282013 1016028 KOMISARIATI POLIC GJIROKASTER SIGURACION MJETI FAT NR 29 DT 21.1.2013 NR SER 03136029 up nr 1 dt 10.01.2013 PV DT 16.01.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >