Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALPROFIL All 144,030.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Durres (0707) ALPROFIL Durres 42,000 2012-12-07 2012-12-18 68421070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE MATERIALE
Komisariati i Policise Kukes (1818) ALPROFIL Kukes 26,082 2012-12-07 2012-12-26 25610160302012 1016030 matriale Komisarjati Kukes
Komisariati i Policise Kukes (1818) ALPROFIL Kukes 26,082 2012-12-28 2012-12-28 256/110160302012 1016030 matriale dhe te tjera Zyre fatura nr 126 dt 05.12.2012 Komisarjati Kukes
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) ALPROFIL Durres 25,296 2012-04-23 2012-04-25 4110061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100/ SA LIG BLERJE MATERIALE SIPAS URDHER PROK NR 15DT 11/4/2012 PRO VER 15 DT 11/4/2012 NR SERIS 88403426
Komisariati i Policise Kukes (1818) ALPROFIL Kukes 24,570 2013-12-17 2013-12-18 27510160302013 1818,komisarjati kukes 1016030 , Fat nr 80dt 11.12..2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >