Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALPHA - MED All 53,377,758.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 34,980 2012-02-24 2012-03-13 55 1013048 2012 602 ISHP Reagent projekt uji deti UP 184 dt 19.02.2011 PV 3/4 dt 30.12.2011 Fat 579 dt 30.12.2011 seri 85507202 FH 16 dt 30.12.2011
Sp. Pogradec (1529) ALPHA - MED Pogradec 424,776 2012-03-12 2012-03-23 7010130822012 LIK.SPITALI POGRADEC 1013082 FT NR 68546978 DT 22.02.2011
Sp. Kruje (0716) ALPHA - MED Kruje 417,600 2012-06-22 2012-07-13 11710130732012 1013073 DSHS "STEFAN GJONI" LIK I FAT 145
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 833,016 2012-06-22 2012-07-13 15810130712012 SPITALI LIKUIDIM MATERIALE MJEKSORE FAT 655 DT 24.05.2012,663 DT 14.06.2012
Spitali Kukes (1818) ALPHA - MED Kukes 817,032 2012-04-04 2012-04-12 8210130202012 1013020 matriale dif e prapamb viti 2007-2008-2009 Spitali kukes
Sp. Pogradec (1529) ALPHA - MED Pogradec 579,780 2012-04-03 2012-04-12 9410130822012 LIK.SPITALI POGRADEC 1013082 FT NR 68546978 DT 22.02.2011
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPHA - MED Tirane 777,600 2012-06-08 2012-06-20 12110130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT MATERIALE MJEKSORE,UP 97 D 13/3/12,NJAPP 14/5/12,KONTR 97/9 D 23/5/12,FAT 659 D 30/5/12 S 0274953,FH 27 D 30/5/12
ASHR Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 832,200 2012-08-02 2012-08-09 19810130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL bl,up 29 d 5/3/12,mjf 29/6 d 11/4/12,kontr 29/7 d 8/5/12,njapp 23/4/12,fat 666,667 d 16/6/12 s 02749541,542,fh 16,16/1 d 16/6/12
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPHA - MED Tirane 2,580,000 2012-08-09 2012-08-16 17210130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT MATERIALE,KONTR VAZH 97/9 D 23/5/12,FAT 679 D 9/7/12 S 0274945,FH 38 D 9/7/12
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 261,684 2012-08-16 2012-08-20 20210130712012 SPITALI LIKUIDIM MATERIALE MJEKSORE FAT 678,692,694 DT 31.07.2012
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 241,902 2012-09-12 2012-09-13 23110130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 709 DT 22.08.2012
ASHR Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 790,200 2012-10-18 2012-10-24 27610130022012 602 AUTORITETI SHENDETESOR RAJONAL BL ,KONTR 29/7 D 8/5/12,FAT 725 D 16/6/12 S 02740451
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPHA - MED Tirane 1,000,000 2012-10-23 2012-10-26 20910130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT MATERIALE,KONTR VAZH 97/9 D 23/5/12,FAT 706 D 3/8/12 S 02749481,FH 44 D 3/8/12,FAT 710 D 3/8/12 S 02749485
Sanatoriumi Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 702,000 2012-11-08 2012-11-22 30710130512012 602 SUSM SH NDROQI BARNA,UP 70 D 23/3/12,NJF APP 25/6/12,KONTR 15/6/12,FAT 708 D 21/8/12 S 02749483,FH 94 D 21/8/12,FAT 724 D 6/9/12 S 2749500,FH 104 D 6/9/12
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 1,102,920 2012-11-21 2012-12-13 51510130482012 ISHP reag per lab up 401 dt 11.05.12 njf 9.07.12 kontr 401/17 dt 14.08.12 ft 786 dt 19.11.12 ser 05886062 fh 14 dt 19.11.12
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 75,816 2012-12-07 2012-12-18 30710130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 795 DT 06.12.2012
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPHA - MED Tirane 811,600 2012-12-08 2012-12-20 25010130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT materiale,kontr vazh 97/9 d 23/5/12,fat 706 d 3/8/12 s 02749481,fh 44 d 3/8/12
Universiteti Politeknik (3535) ALPHA - MED Tirane 2,176,000 2012-12-27 2012-12-28 191410110402012 602 Up inxh mekanike pajisje B/Botrore up 1.9.2012 njf 5.10.2011 k 5.10.2011 f 30.11.2011 s 85507278 fh 31.11.2011
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 489,120 2012-11-14 2012-12-12 28010130712012 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 775 DT 5.11.2012,774 DT 5.11.2012 KONTRATE 117/1
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPHA - MED Tirane 700,000 2012-11-15 2012-12-12 22110130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT materiale,kontr vazh 97/9 d 23/5/12,fat 706 d 3/8/12 s 02749481,fh 44 d 3/8/12
Universiteti Politeknik (3535) ALPHA - MED Tirane 5,000,000 2012-04-18 2012-04-25 219110110402012 602 Up inxh mekanike pajisje B/Botrore up 1.9.2012 njf 5.10.2011 k 5.10.2011 f 30.11.2011 s 85507278 fh 31.11.2011
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALPHA - MED Tirane 5,958,156 2013-02-08 2013-02-08 9510130492013 QSUTbarna up 29.08.11 njf 20.09.11 kontr 3727/9 dt 6.10.11 ft 520 dt 13.10.11 ser 85507343 fh 729 dt 13.10.11 ft 569 dt 27.12.11 ser 85507292 fh 967 dt 27.12.11
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 1,000,000 2013-03-11 2013-03-15 97 10130482013 ISHP bl kite kontv 401/17 dt b14.08.12 ft 802 dt 14.12.12 ser 05886079 fh 16 dt 14.12.12
Sanatoriumi Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 140,400 2013-03-13 2013-03-18 5810130512013 602,SUSM "SH NDROQI" BARNA,UP 33 D 31/1/13,VENDIM NJF 31/1/13,SHTES KONTR 7/2/13,FAT 26 D 05886119 D 21/2/13,FH 39 D 21/2/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALPHA - MED Tirane 686,592 2013-03-15 2013-03-19 15710130492013 1013049 QSUT barna kontv 7259/69 dt 10.09.12 ft 785 dt 19.11.12 ser 05886061 fh 1020 dt 22.11.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALPHA - MED Tirane 6,718,560 2013-03-15 2013-03-19 15810130492013 1013049 QSUT barna up 9.05.12 njf 21.06.12 kontr 2105/3 dt 25.07.13 ft 807 dt 26.12.12 ser 05886083 fh 1098 dt 28.12.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALPHA - MED Tirane 1,194,444 2013-03-15 2013-03-19 15610130492013 1013049 QSUT barna kontv 3727/9 dt 6.10.11 ft 536 dt 2.11.11 ser 85507259 fh 797 dt 3.11.11
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPHA - MED Tirane 402,000 2013-04-02 2013-04-03 5110130552013 602,Q.K.T GJAKUT,BL,UP 85 D 1/3/13,KONTR SJTES 85/3 D 13/3/13,FAT 43 D 18/3/13 S 05886138,FH 14 D 18/3/13
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 177,480 2013-04-11 2013-04-15 9610130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 30 DT 26.02.2013
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 120,768 2013-04-11 2013-04-15 96/10130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 30 DT 26.02.2013
Instituti shendetit publik Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 892,232 2013-04-11 2013-04-15 1331013048 ISHP KIT DHE REAGENT KONT VD 401/17 DT 17.08.2012 PV MARRJE NE DOREZIM 14.12.2013 FAT 802 DT 14.12.2012 SR 05886079 FH 16 DT 14.12.2012 lkikujd i gjithe kontr
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 120,768 2013-04-18 2013-04-19 96.10130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 30 DT 26.02.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALPHA - MED Tirane 3,000,000 2013-05-13 2013-05-15 22010130492013 QSUT 602 barna kontv 2759/9 dt 10.09.12 ft 31 dt 28.02.13 ser 05886131 fh 1255 dt 5.03.13
Sanatoriumi Tirane (3535) ALPHA - MED Tirane 476,460 2013-05-08 2013-05-13 12110130512013 602,SUSM "SH NDROQI" BARNA,UP 32 D 21/1/13.PV 1/2/13,FAT 38 D 1/2/13 S 05886133,FH 35/1 D 1/2/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALPHA - MED Tirane 2,115,648 2013-06-11 2013-06-18 32610130492013 QSUT 602 barna kontv 2759/9 dt 10.09.12 ft 31 dt 28.02.13 ser 05886131 fh 1255 dt 5.03.13
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 56,400 2013-06-14 2013-06-21 16610130712013 SPITALI LIKUIDIM MATERIALE MJEKSORE FAT 82 DT 15.05.2013 KONTRATE SHTESE 57 DT 21.01.2013
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 486,060 2013-06-25 2013-08-05 170/10130712013 SPITALI LIKUIDIM MATERIALE MJEKSORE FAT 111 20.06.2013,106 DT 12.06.2013 KONTRATE 368/7 07.06.2013
Sp. Kavaje (3513) ALPHA - MED Kavaje 235,380 2013-06-25 2013-08-05 17010130712013 SPITALI LIKUIDIM MATERIALE MJEKSORE FAT 106 DT 12.06.2013 KONTRATE SHJTESE 57 DT 21.01.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALPHA - MED Tirane 3,000,000 2013-08-07 2013-10-07 52210130492013 QSUT 602 barna kontv 2759/9 dt 10.09.12 ft 66 dt 19.04.13 fh 1466 dt 2.05.13
Maternitet Nr.2T. (3535) ALPHA - MED Tirane 118,800 2013-08-15 2013-10-17 27210130882013 602,SPITALI UNIVERSITAR GJINEKOLOGJIK "KOCO GLIOZHENI',MAT ,UP 17 D 2/2/12,NJF 17/3 D 2/2/12,KONTR SHTES 20% 2/2/12,FAT 590 D 20/2/12 S 85507223,FH 8/2 D 20/2/12