Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALPE ADRIA All 964,400.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPE ADRIA Tirane 110,000 2012-12-07 2012-12-18 52410260012012 ,MINISTRIA E MJEDISIT PRITJE PERCJELLJE UP 97 DT 7.12.2012 PV DT 7.12.2012 FAT 37 DT 7.12.2012 SERI 85337397
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPE ADRIA Tirane 534,000 2013-05-21 2013-05-23 19110260012013 MINISTRIA E MJEDISIT ORGANIZIM WORKSHOP PREV 7.05.2013 UM 384 DT 06.05.2013 SR 1309633
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPE ADRIA Tirane 320,400 2013-05-22 2013-06-06 19110260012013/2 MINISTRIA E MJEDISIT SPONSORIZIME SHPEN TRANSP PREV DHE SIT 7.05.2013 LIST LLOGARI 6.05.2013 UM 384 DT 6.05.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >