Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALPA (K37506384R) All 330,849.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Mamuras (2019) ALPA (K37506384R) Laç 134,853 2012-03-16 2012-04-09 5121620012012 KOD INST 2162001 BASHKIA MAMURRAS LIKUJDIM PJESE KEMBIMI SIPAS FATURES NR 35 84279885 NR 36 , 84279886 UP NR 9 DT 05.03.2012 FH NR 8-9
Bashkia Lac (2019) ALPA (K37506384R) Laç 29,027 2012-05-07 2012-05-11 31621260012012 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC LIKUJD UP NR 21 DT 23.04.2012 NR 22 DT 24.04.2012 FAT NR 47 DT 23.04.2012 FAT NR 49 DT 24.04.2012 FH NR 21 DT 24.04.2012, FH NR 22 DT 24.04.2012
Bashkia Lac (2019) ALPA (K37506384R) Laç 39,269 2012-04-24 2012-04-25 28421260012012 KOD INST 2126001 BASHKIA LAC LIKUJDIM PJESE KEMBIMI UP NR 1 DT 05.01.2012 KERKESE PV 3+4 FT NR 24 DT 05.01.2012 FT NR 26 13.01.2012 FH NR 8 DT 29.02.2012
Bashkia Mamuras (2019) ALPA (K37506384R) Laç 127,700 2013-07-09 2013-09-24 17921620012013 BASHKIA MAMURRAS FT NR 72 DT 18.06.2013 NR SERIAL 06219074 UP NR 31 DT 19.07.2013 FTESE PER OFERTE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >