Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALPA All 13,604,118.00 16 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Vreshtas (1515) ALPA Korçe 317,081 2012-05-09 2012-05-14 9325010012012 RIK SHKOLLA 9 VJECARE VRESHTAS KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Liqenas (1515) ALPA Korçe 863,230 2012-05-14 2012-05-17 6124990012012 RIKONSTRUKSION SHKOLLA C.U KALLAMAS FAT.15, KOMUNA LIQENAS
Komuna Proptisht (1529) ALPA Pogradec 1,187,538 2012-05-23 2012-06-06 10127020012012 LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 03. DT 21.05.2012
Komuna Vreshtas (1515) ALPA Korçe 1,900,000 2012-06-12 2012-06-25 12725010012012 RIK SHKOLLES 9 VJECARE VRESHTAS KORCE
Komuna Vreshtas (1515) ALPA Korçe 1,900,000 2012-08-01 2012-08-08 14725010012012 RIK SHKOLLA VRESHTAS KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Proptisht (1529) ALPA Pogradec 585,441 2012-09-05 2012-09-11 17227020012012 LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 5 DT 03.09.2012
Komuna Vreshtas (1515) ALPA Korçe 1,880,620 2012-09-07 2012-09-12 16225010012012 RIK SHKOLLA 9 VJECARE VRESHTAS KOMUNAA VRESHTAS KORCE
Komuna Hundenisht (1529) ALPA Pogradec 199,752 2012-12-06 2012-12-18 22427010012012 2701001 KOMUNA HUDENISHT POGRADEC FATURA 13 DATE 01.11.2010(PJESORE)
Komuna Velcan (1529) ALPA Pogradec 1,377,975 2012-12-06 2012-12-18 33627030012012 2703001 KOMUNA VELÇAN POGRADEC FATURA 8 DATE 15.11.2012
Komuna Hundenisht (1529) ALPA Pogradec 1,857,956 2013-02-21 2013-02-21 5527010012013 LIK.PAGA K UDENISHT POGRADEC FATURA 3 DATE 01.06.2011 DHE 5 DATE 01.06.2011
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) ALPA Tirane 500,001 2013-04-18 2013-04-19 9310130012013 231,MINISTRIA SHENDETESISE tvsh gjysme hena e kuqe amb zall tore,verri,slatine kontr sip 24.09.12 ft 10,18 dt 5.11.2 ser 69735442, sit 2 dt 5.11.12
Komuna Velcan (1529) ALPA Pogradec 172,425 2013-04-23 2013-04-24 8427030012013 LIK.K. VELÇAN POGRADEC POGRADEC FT NR =14 DT 28.12.2012
Komuna Liqenas (1515) ALPA Korçe 98,172 2013-04-25 2013-04-26 4624990012013 LIKUJDIM 5% GARANCI RIKONS.SHKOLLA CU KALLAMAS KOMUNA LIQENAS
Komuna Proptisht (1529) ALPA Pogradec 62,502 2013-06-17 2013-06-21 10427020012013 LIK. K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 03 DT 21.05.2012
Komuna Vreshtas (1515) ALPA Korçe 628,900 2013-07-08 2013-09-23 12025010012013 KTHIM 5% RIK SHKOLLA 9 VJECARE VRESHTAS KOMUNA VRESHTAS KORCE
Komuna Velcan (1529) ALPA Pogradec 72,525 2013-11-07 2013-11-18 17527030012013 LIK.NGA K. VELÇAN POGRADEC 2703001PER GARANCI OBJEKTI FAT=69735432 DT 05.11.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >