Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A-2000 All 57,657,160.00 56 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A-2000 Tirane 3,595,200 2012-05-29 2012-06-08 17010130492012 600 Q S U T sherb roje civile kontr v 492/7 dt 11.2.11 fat 376 dt 23.5.12 s 84937490 m janar 20112
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 462,673 2012-06-11 2012-06-22 4110100802012 602 Dogana Tirane sherbim .roje kontr nr 4329/2 dt 23.03.2012 fat seri 84937492 dt 7.6.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A-2000 Tirane 3,595,200 2012-06-13 2012-06-25 23110130492012 602 QSUT roje shtes kontr 477/3 dt 24.01.12 ft 381 dt 8.06.12 ser 84937495
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 677,760 2012-06-13 2012-06-25 29910100772012 602 DPDOGANAVE . sherb roje kontr ne vazhd dt 23.3.2012, ft seri 84937491 dt 1.6.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A-2000 Tirane 3,595,200 2012-07-26 2012-08-03 28610130492012 602 Q S U T roje shtes kon477/3,24.01.2012,f384,s84937498,1-31.3.2012,relacion mars2012
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 462,895 2012-08-22 2012-08-23 5810100802012/ 602 Dogana Tirane .lik ft roje kontr dt 4.7.2012, ft seri 84937500 dt 4.8.2012
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 462,895 2012-09-06 2012-09-12 6410100802012 602 Dogana Tirane .lik ft roje kontr dt 23.3.2012, ft seri 04317554 dt 5.9.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 678,132 2012-09-13 2012-09-17 47510100772012 602 drejt pergj doganave. lik ft sherb roje kv dt 4.7.2012, ft seri 04317553 dt 5.9.2012
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 462,895 2012-10-09 2012-10-15 7010100802012 602 Dogana Tirane .lik ft roje kontr dt 23.3.2012, ft seri 04317561 dt 5.10.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A-2000 Tirane 3,813,480 2012-10-09 2012-10-15 383 10130492012 602 QSUT roje up 8.03.12 njf 12.03.12 kontr 1313/7 dt 12.03.12 ft 393 dt 4.09.12 ser 04317557
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 678,132 2012-10-10 2012-10-16 54510100772012 602 DPDOGANAVE . lik ft roje seri 04317560 dt 5.10.2012, kv dt 4.7.2012
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 462,895 2012-11-06 2012-11-19 7910100802012 602 Dogana Tirane .lik ft roje kontr dt 23.3.2012, ft seri 04317567 dt 5.10.2012
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 678,132 2012-11-07 2012-11-21 63510100772012 602 DPDOGANAVE .sherb roje kv dt 4.7.2012, ft seri 04317566 dt 5.11.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A-2000 Tirane 3,813,480 2012-11-08 2012-11-22 47810130492012 602 QSUT ROJE kontv 1313/7 dt 12.03.12 ft 398 dt 2.11.12 ser 04317562
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 2,000,000 2012-12-08 2012-12-18 75710100772012 602 DPDOGANAVE . lik vend gjyqesor sipas listes
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 678,132 2012-12-07 2012-12-18 73510100772012 602 DPDOGANAVE . sherb roje kv dt 4.7.2012, ft seri 04317572 dt 1.12.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A-2000 Tirane 3,813,480 2012-12-08 2012-12-18 53210130492012 602QSUT roje kontv 1313/7 dt 12.03.12 ft 404 dt 1.12.12 ser 04317569
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 462,895 2012-12-06 2012-12-17 9310100802012 602 Dogana Tirane .lik ft roje kontr dt 23.3.2012, ft seri 043117568 dt 5.11.2012
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) A-2000 Tirane 470,772 2012-12-08 2012-12-19 23321011552012 Nderm Punt nr 2 lik roje private urdh prok nr 1276 dt 03.09.2012 proc verb dt 21.09.2012,njof fit 1471/1 dt 08.10.2012 kontr 1538 dt 23.10.2012 fat 409 dt 05.12.2012 seri 04317574
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 570,000 2012-12-14 2012-12-27 79410100772012 602 DPDOGANAVE . lik vend gjyqesor sipas listes
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 610,319 2013-01-28 2013-01-28 3910100772013 602 Drejt pergj doganave . lik ft sherb roje kv dt 4.7.2012, ft seri 04317576 dt 3.1.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 678,132 2013-02-07 2013-02-08 5510100772013 602 Drejt pergj doganave . lik ft roje kontr shtese dt 31.12.2012, ft seri 04317583 dt 3.2.2013
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 462,895 2013-02-18 2013-02-18 610100802013 602 Dogana tirane. lik ft roje shtese kontr dt 31.12.2012, ft seri 04317584 dt 6.2.2013
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 462,895 2013-02-18 2013-02-18 510100802013 602 Dogana tirane. lik ft roje kv dt 4.7.2012, ft seri 04317577 dt 3.1.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 135,627 2013-03-21 2013-03-21 11010100772013 602 Drejt pergj doganave . lik ft roje kontr shtese dt 31.12.2012, ft seri 04317588dt 5.3.2013.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 739,008 2013-04-05 2013-04-08 18510100772013 602 Drejt pergj doganave .lik ft roje up dt 5.2.2013, nj fit dt 18.2.2013, ft seri 04317590 dt 1.4.2013
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 598,353 2013-04-11 2013-04-11 2210100802013 602 Dogana tirane. lik ft roje seri 04317589 dt 1.4.2013, shtese kontr dt 27.2.2013
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) A-2000 Tirane 470,772 2013-02-06 2013-02-06 9 2101155 2013 Nder Punt nr 2 lik roje vazhd kontr 1107 dt 18.07.2012 fat 414 dt 31.12.2012 seri 04317579
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 505,773 2013-05-09 2013-05-13 2710100802013 602 Dogana tirane.lik roje kv dt 27.2.2013, ft seri 04317595 dt 2.5.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 739,008 2013-05-08 2013-05-13 28010100772013 602 Drejt pergj doganave .lik ft roje kv dt 27.2.2013, ft seri 04317594 dt 2.5.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 739,008 2013-06-07 2013-06-14 37610100772013 602 Drejt pergj doganave .lik ft roje kv dt 27.2.2013, seri 04317604 dt 3.6.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A-2000 Tirane 2,000,000 2013-06-13 2013-06-19 301 10130492013 QSUT sherb roje civile kontr vazhd 1313/7 dt 12.3.12 fat 452 dt 4.6.13 s 04317607 lik pj23.1
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A-2000 Tirane 3,813,480 2013-06-12 2013-06-19 30010130492013 QSUT sherb roje civile kontr vazhd 1313/7 dt 12.3.12 fat 404 dt 1.12.12 s 04317569 lik pj23.1
Laboratori i barnave (3535) A-2000 Tirane 174,996 2013-06-14 2013-06-20 9210130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,ROJE,UP 12 D 12/2/13,NJF 15/3/13,KONTR 12/12 D 30/4/13,FAT 450 D 3/6/13 S 04317605
Dogana Tirane (3535) A-2000 Tirane 695,677 2013-07-09 2013-09-24 4210100802013 Dogana tirane. lik ft roje kv dt 27.2.2013, seri 04317606, 04317612
Laboratori i barnave (3535) A-2000 Tirane 174,996 2013-07-11 2013-09-26 11210130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,ROJE,UP 12 D 12/2/13,NJF 15/3/13,KONTR 12/12 D 30/4/13,FAT 455 D 2/7/13 S 04317610
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 278,090 2013-07-11 2013-09-26 55410100772013 Drejt pergj doganave .lik ft roje seri 04317611 dt 3.7.2013, kv dt 19.6.2013
Laboratori i barnave (3535) A-2000 Tirane 174,996 2013-08-20 2013-10-17 12610130562013 602,QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE,ROJE,KONTR VAZH 12/12 D 30/4/13,FAT 462 D 5/8/13 S 04317617
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) A-2000 Tirane 709,594 2013-09-04 2013-10-17 65910100772013 drejt e pergj e doganave. lik ft roje kv dt 19.6.2013, ft seri 04317614 dt 5.8.2013
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) A-2000 Tirane 470,772 2013-08-15 2013-10-17 81 2101155 2013 Nder Punt nr 2 lik roje vazhd kontr 1107 dt 18.07.2012 fat 415 dt 31.12.2012 seri 04317580