Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMEGIPHARMA All 24,185,199.00 25 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Lushnje (0922) ALMEGIPHARMA Lushnje 553,916 2012-04-13 2012-04-23 10210130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALMEGIPHARMA Tirane 4,348,080 2012-06-13 2012-06-25 23010130492012 602 QSUT barna kont vazhd 2069/9 dt 18.07.11 ft 1297 dt 15.09.11 ser 87343928 fh 650 dt 15.09.11
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALMEGIPHARMA Tirane 7,994,448 2012-06-14 2012-06-27 12710130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT MEDIKAMEN,UP 87 D 5/3/12,NJF APP 7/5/12,KONTR 87/6 D 11/5/12,FAT 971 D 29/5/12 S 0278832,FH 26 D 29/5/12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALMEGIPHARMA Tirane 7,829,250 2012-09-13 2012-09-14 39710130492012 QSUT bl barna urdh prok dt 08.05.2012 proc verb dt 22.06.2012 njoft fit 22.06.2012 kontr 2088/54 dt 23.07.2012 fat 147 seri 03852840 dt 20.08.2012 fl hyr nr 63 dt 20.08.2012
PIU Global Fund (3535) ALMEGIPHARMA Tirane 503,020 2012-09-20 2012-09-24 810139032012 231,PIU-GLOBAL FUND HIV/AIDS,TVSH,U 37 D 12/9/12
PIU Global Fund (3535) ALMEGIPHARMA Tirane 10,700 2012-09-27 2012-10-03 1310139032012 231,PIU-GLOBAL FUND HIV/AIDS,TVSH,shpenzime,urdher 38 d 24/9/12,fat 3852305.1632/1 d 18/9/12
Spitali Lushnje (0922) ALMEGIPHARMA Lushnje 224,400 2012-02-08 2012-02-16 2710130222012 1013022 Spitali Lushnje medikamente
PIU Global Fund (3535) ALMEGIPHARMA Tirane 192,055 2013-03-05 2013-03-07 210139032013 231,PIU GLOBAL FUND HIV/AIDS,TVSH,c doganim,urdher 5 d 29/1/13
PIU Global Fund (3535) ALMEGIPHARMA Tirane 499,633 2013-08-22 2013-10-17 1210139032013 231,PIU GLOBAL FUND HIV/AIDS,TVSH DHE SHPENZIME DOGANORE,KONTR 5/4/13,UDHER 40 D 18/7/13,FAT 56 D 15/7/13 S 08960706
Sp. Kolonje (1514) ALMEGIPHARMA Kolonje 4,653 2013-08-21 2013-10-17 17610130722013 spitali kolonje ilace dhe mat.mjekesore kontrata nr.13 dt.01.07.2013 fatura nr.1006dt.03.07.2013 f.h.nr.7 dt./05.072013
Spitali Vlore (3737) ALMEGIPHARMA Vlore 141,075 2013-08-21 2013-10-17 17010130242013 SPITALI 1013024 ILACE KON 1822 DT 12.07.2013
Sp. Berati (0202) ALMEGIPHARMA Berat 189,200 2013-09-09 2013-10-17 25310130642013 spitali berat lik fat gusht 2013 kontrata 21.08.2013 per almegipharma shpk tirane
Sp. Malesi e Madhe (3323) ALMEGIPHARMA M.Madhe 9,306 2013-08-22 2013-10-17 8710131012013 Spitali (Blerje ilace kontrate 2013) fature nr.08678615 dt.12.07.2013
Sp. Bulqize (0603) ALMEGIPHARMA Bulqize 297,600 2013-09-24 2013-10-24 12610130652013 Spitali Bulqize (1013065), likujdim furnitorin ALMEGIPHARMA per U. Bl. nr.3401.
Sp. Mallakaster (0924) ALMEGIPHARMA Mallakaster 62,040 2013-10-17 2013-10-24 19710130772013 PAGESE PER ALMEGIPHARMA SHPK NGA SPITALI MALLAKASTER
Spitali Shkoder (3333) ALMEGIPHARMA Shkoder 15,510 2013-10-11 2013-10-24 32210130232012 SPITALI SHKODER FAT.08678649 DT. 17.07.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALMEGIPHARMA Tirane 238,762 2013-10-21 2013-10-25 60210130492013 QSUT 602 barna aut lidhje kontr 2125/19 dt 19.06.13 kontr 3822/4 dt 17.07.1 3ft 1535 dt 27.09.1 3ser 11049587 fh 2095 dt 30.09.13
Spitali Lezhe (2020) ALMEGIPHARMA Lezhe 7,755 2013-09-14 2013-10-21 18610130212013 SPITALI LEZHE LIK FAT.1105 DT.16.07.2013
Sp. Kavaje (3513) ALMEGIPHARMA Kavaje 15,510 2013-11-14 2013-11-15 30010130712013 SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE FAT 1728 05.11.2013
Spitali Fier (0909) ALMEGIPHARMA Fier 282,150 2013-11-14 2013-11-18 44410130172013 MEDIKAMENTE SPITALI FIER
Spitali Elbasan (0808) ALMEGIPHARMA Elbasan 179,850 2013-11-25 2013-11-26 44310130162013 Medikamente Spitali Civil Elbasan
Sp. Skrapar (0232) ALMEGIPHARMA Skrapar 92,870 2013-11-27 2013-11-27 17810130852013 Skrapar;Drejt.Sherb.Spitalor;Fature nr.1857(11049919)Min.Shend.UP 324;Kontrata dt.26/07/2013
Sp. Devoll (1505) ALMEGIPHARMA Devoll 68,640 2013-12-03 2013-12-04 25710130672013 1013067 PER MALMEGIPHARMA BLERJE ILACE
Sp. Kruje (0716) ALMEGIPHARMA Kruje 423,225 2013-12-09 2013-12-10 26410130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT ME NR 1057 DT 10.07.2013
Sp. Kruje (0716) ALMEGIPHARMA Kruje 1,551 2013-12-09 2013-12-10 26810130732013 1013073 DSHS"STEFAN GJONI" LIK I FAT ME NR 1057 DT 10.07.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >