Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA XHELESHI All 953,260.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALMA XHELESHI Kruje 127,200 2012-05-24 2012-06-07 19521630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 06 DT 30.04.2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALMA XHELESHI Kruje 102,400 2012-11-26 2012-12-17 69321630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 10 DT 31.10.2012 126 DT 31.10.2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALMA XHELESHI Kruje 20,000 2012-11-09 2012-12-03 67021630012012 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 05 DT 28.09.2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALMA XHELESHI Kruje 88,000 2013-01-10 2013-01-21 740216300120122013 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 06
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALMA XHELESHI Kruje 63,200 2013-02-06 2013-02-06 5521630012013 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 20 DT 20.12.2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALMA XHELESHI Kruje 147,200 2013-05-28 2013-06-12 24521630012013 SA LIK FAT NR 2 DT 28.02.2013 NGA BASHKIA F KRUJE
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALMA XHELESHI Kruje 298,400 2013-10-16 2013-10-24 45721630012013 sa lik fat nga bashkia f kruje
Bashkia Fushe Kruje (0716) ALMA XHELESHI Kruje 106,860 2013-12-05 2013-12-06 57021630012013 sa lik fat nr 1 dt 31.10.2013 dhe fat 2 dt 29.11.2013nga bashkia f kruje
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >