Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA RELI All 3,170,000.00 18 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 15,000 2012-03-21 2012-04-10 12810170512012 602,REP 4300,BL,UP 650/1 D 28/10/11,PV 28/10/11,FAT 4 D 28/10/11 S 6040004,FH 7/1 D 28/10/11
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALMA RELI Tirane 70,000 2012-05-21 2012-05-28 22710170012012 602,MIN MBROJTJES DASH,PRITJE,UP 35 D 10/2/11,PV 16/2/12,FAT 11 D 16/9/12 S 6040011,FH 6 D 16/2/12
Reparti Ushtarak Nr.1320 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 156,000 2012-10-02 2012-10-05 26310170922012 602-REP 1320,materiale,up nr 307 dt 28.08.2012,pv dt 28.08.2012,fat nr 25 dt 28.08.2012,seri 6040227,fh nr 21 dt 28.09.2012,up nr 322 dt 18.09.2012,pv dt 24.09.2012,fat nr 40 dt 28.09.2012,seri 6040242,fh nr 20 dt 28.08.2012
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 399,000 2012-12-07 2012-12-18 43610170092012 602-REP 1001 VESHMBATHJE UP 3006/1 DT 01.12.12 FH 2 DT 07.12.12 FAT 12 DT 7.12.12 PV 07.12.2012
Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 181,500 2012-12-07 2012-12-18 49810170512012 602-REP 4300,materiale gazermimi,up nr 783/4 dt 15.11.2012,pv dt 21.11.2012,fat nr 1 dt 21.11.2012,seri 60410150,fh nr 27 dt 21.11.2012
Reparti Ushtarak nr.4400 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 483,900 2012-12-07 2012-12-18 26410171202012 602-REP 4400,veshje up nr 2210/3,2665/1,3136/1,2937/1 dt 23.09.2012-01.11.2012,pv dt 24.09.2012-11.11.2012,fat nr 36,24,53,38 dt 24.09.2012-11.11.2012,seri 6040244,6040116,6040142,6040131,fh nr 13,1,5,2 dt 24.09.2012-13.11.2012
Reparti Ushtarak Nr.1320 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 20,000 2012-12-08 2012-12-20 34210170922012 602-REP 1320,veshje,up nr 438 dt 13.11.2012,pv dt 16.11.2012,fat nr 48 dt 17.11.2012,seri 6040140,fh nr 7 dt 17.11.2012
Reparti Ushtarak Nr.1320 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 40,000 2012-12-08 2012-12-20 34110170922012 602-REP 1320,materiale,up nr 468 dt 03.12.2012,pv dt 03.12.2012,fat nr 10 dt 04.12.2012,seri 6040163,fh nr 18 dt 04.12.2012
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALMA RELI Durres 20,000 2013-02-08 2013-02-12 3410170312012 1017031 REP USHT BLERJE FLAMUR
Reparti Ushtarak Nr.6620 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 45,000 2013-02-20 2013-02-21 4710170902013 602-REP 6620 materiale,up nr 9/1 dt 21.01.2013,pv dt 21.01.2013,fat nr 5 dt 21.01.2013,seri 6551205,fh nr 1 dt 21.01.2013
Reparti Ushtarak Nr.5570 Vlore (3737) ALMA RELI Vlore 39,600 2013-03-05 2013-03-07 2 1017083 2013 MATERJALE BCU-JE REPARTI 50-10 KODI 1017083
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) ALMA RELI Durres 154,500 2013-03-12 2013-03-15 5710170312013 1017031 REP USHT 2001 BLERJE MATERIALE
Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 154,500 2013-03-21 2013-03-25 9910170092013 602-REPARTI 1001 MAT STERVITIJE UP 649/3 DT 15.02.13 FAT 7 DT 15.02.13 SR 6551207 PV 15.02.13 FH 1 DT 15.02.13
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 387,000 2013-04-05 2013-04-08 8210170812013 602-REP 5001 veshje,up nr 11 dt 04.09.2012,pv dt 05.09.2012,fat nr 30 dt 19.09.2012,seri 6040240,fh nr 16 dt 19.09.2012
Presidenca (3535) ALMA RELI Tirane 34,000 2013-04-09 2013-04-09 146 10010012012 602- Presidenca- flamuj zyre, up.nr.186 dt.22.12.2012 pv.3,4 dt.22.12.2012 fat.25 dt.22.12.2012 nrs.6040181 fh115 dt.22.12.2012
Reparti Ushtarak Nr.1050 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 276,000 2013-02-04 2013-02-06 1410170982013 602-Rep 1050 materiale,up nr 14 dt 16.11.2012,pv dt 21.11.2012,fat nr 63 dt 23.11.2012,seri 6040195,fh nr 38 dt 23.11.2012
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALMA RELI Tirane 362,000 2013-05-03 2013-05-10 24510170012013 602-MIN.MBRO materiale,up nr 311 dt 20.11.2012,pv dt 20.11.2012,fat nr 35 dt 27.11.2012,seri 0020710,fh nr 24 dt 27.11.2012
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) ALMA RELI Tirane 332,000 2013-05-10 2013-05-13 12810170812013 602-REP 5001 veshje,up nr 48 dt 30.11.2012,pv dt 30.11.2012,fat nr 30 dt 30.11.2012,seri 6040177,fh nr 10 dt 30.11.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >