Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A&SH All 1,579,680.00 13 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Burgu Vaqarr Tirane (3535) A&SH Tirane 95,950 2012-02-13 2012-02-20 11/1110140122012 602- Burgu Vaqarr Bl.dokumentacioni Up.115 dt.07.02.12 pv dt.08.02.12 fat.8 dt.08.02.12 fh.9 dt.09.02.12
Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) A&SH Kavaje 50,000 2012-02-16 2012-02-21 1810140992012 INSTITUTI I TE MITURVE BLERJE DOKUMENTACIONI
Burgu Fushe-Kruje (0716) A&SH Kruje 295,800 2012-02-23 2012-02-23 3610140502012 sa lik fat nr 11.12.13 dt b17.02.2012 nga burgu f kruje
Burgu Kruje (0716) A&SH Kruje 195,000 2012-02-28 2012-03-15 5710140042012 IEDP KRUJE LIK I FAT 12 DT 22.02.2012
Prokurori Apeli Tirane (3535) A&SH Tirane 28,000 2012-03-13 2012-03-30 2910280372012 602 Prokuroaria e Apelit.blerje kancelari UP 3 dt 17.1.12,PV 3 dt 17.1.12,PV 4 dt 19.1.12,ft 2 dt 19.1.12 ser 4732402,fh 2 dt 19.1.12
Burgu 325 Tirane (3535) A&SH Tirane 75,800 2012-04-11 2012-04-18 4710140112012 602-I.E.V.P Ali demi materiale,up nr 10 dt 16.03.2012,pv dt 20.03.2012,fat nr 19 dt 20.03.2012,seri 4732429,fh nr 21 dt 20.03.2012eri 85008800,00131655,00136156,00131665,fh nr 52,53,55,2 dt 23.12.2011-31.01.2012
Komuna Golaj (1812) A&SH Has 347,490 2012-05-14 2012-05-16 11624600012012 1812 KANCELARI KOM GOLAJ 2460001 FAT 4732433 DT 24.04.2012
Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) A&SH Tirane 25,000 2012-11-16 2012-12-13 12810170872012 602 REP 6001 Blerje me Up 12 dt 22.05.2012 pv dt 29.05.2012 fat 29 dt 29.05.2012 fh 4 dt 29.05.2012
Burgu 325 Tirane (3535) A&SH Tirane 24,000 2012-06-05 2012-06-11 7010140112012 602 I E V P BURGU 325 REGJISTRA SHTYPSHKRIME UP NR 70 DT 5/6/2012 PV DT 4/6/2012 FAT NR 31 DT 4/6/2012 FH DT 4/6/2012
Burgu Fushe-Kruje (0716) A&SH Kruje 208,680 2013-03-15 2013-03-19 39/110140502013 sa lik fat nr 6479360 dhe 6479361 dt 22.01.2013 nga burgu f kruje
Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) A&SH Tirane 22,200 2013-05-10 2013-05-13 10110170872013 REP 6002 libra dhe publikime profesionale up nr 41/1 dt 8/11/2012 pv dt 21/2/2013fat dt 21/2/2013 fh dt 21/2/2013
Burgu 325 Tirane (3535) A&SH Tirane 199,160 2013-05-09 2013-05-13 4010140112013 BURGU 325 LIK BL,UP 40 D 9/5/13,PV 23/1/13,FAT 25 D 23/1/13 S 6479377,FH 8 D 23/1/13
Burgu Vaqarr Tirane (3535) A&SH Tirane 12,600 2013-06-26 2013-08-05 7010140122013 BURGU VAQARR bl dok up 26/4/2013 pv dt 21/6/2013 fat dt 21/6/2013 fh dt 21/6/2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >