Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA MALOLLARI All 1,528,502.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Voskop (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 280,000 2012-05-03 2012-05-09 10025060012012 NDRICUES TE NDRYSHEM FAT.35 KOMUNA VOSKOP 2506001
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 400,000 2012-06-12 2012-06-22 8121220062012 BLERJE NDRICUESA 125W NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 250,000 2012-08-07 2012-08-14 10921220062012 BLERJE MAKINE KORSE BARI DHE MOTOSEKE NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Komuna Mollaj (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 13,100 2012-09-21 2012-09-24 18725080012012 MATERIALE PER MIREMBAJTJE RJETI KOMUNA MOLLAJ
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 250,000 2012-12-10 2012-12-27 17321220062012 PAISJE E MAKINERI PER KOPSHTARINE FAT 20 SH.PUBLIKE
Komuna Voskop (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 46,700 2012-04-19 2012-04-25 8725060012012 MATERIALE ELEKTRIKE FAT.34 KOMUNA VOSKOP 2506001
Komuna Voskop (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 136,030 2013-02-19 2013-02-20 3725060012013 MATERIALE ELEKTRIKE FAT.29,30 KOMUNA VOSKOP
Komuna Voskop (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 24,400 2013-03-11 2013-03-19 25060012013 MATERIALE ELETRIKE FAT.31 KOMUNA VOSKOP
Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 118,092 2013-03-26 2013-03-26 5221220062013 BLERJE MATERJALE NR FAT 34 DAT 8.01.2013 NDERMARJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE
Komuna Mollaj (1515) ALMA MALOLLARI Korçe 10,180 2013-04-12 2013-04-15 5125080012013 MATERIALE NDRICIMI ETJ FAT 33 DT10.01.13 KOMUNA MOLLAJ
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >