Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA KURTI(L07522901F) All 552,065.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Suc (0625) ALMA KURTI(L07522901F) Mat 110,625 2012-09-24 2012-09-28 10826520012012 Komuna Suç (2652001) Lik. Kancelari.Materiale pastrimi,ngrohje.Dokumentacioni.Te tjera materiale me Fat.Nr.1,1/1 Dt.18.07.2012.
Komuna Suc (0625) ALMA KURTI(L07522901F) Mat 60,500 2012-10-12 2012-10-17 12326520012012 Komuna Suç (2652001) Lik. Materiale per pastrim dhe ndriçim me Fat.Nr.3,3/1 Dt.08.10.2012.
Komuna Suc (0625) ALMA KURTI(L07522901F) Mat 18,000 2012-12-10 2012-12-24 15026520012012 Komuna Suç (2652001) Lik. Blerje kancelari me Fat.nr.04 Dt.22.11.2012.
Komuna Suc (0625) ALMA KURTI(L07522901F) Mat 126,940 2013-03-20 2013-03-25 3426520012013 Komuna Suç (2652001) Lik. Blerje mater. te pergj. per funks. e zyres.Fat.nr.1,1/1,1/2 Dt.21.01.2013.Urdh. Prok. Nr.1 Dt.16.01.2013.
Komuna Suc (0625) ALMA KURTI(L07522901F) Mat 141,100 2013-11-12 2013-11-19 182/126520012013 Komuna Suç (2652001) Lik. Furniz. dhe materiale te tjera zyre dhe te pergj. Fat.Nr.5,5/1,5/2 Dt.17.10.2013.Urdh. Prok. Nr.08 Dt.09.09.2013.
Komuna Suc (0625) ALMA KURTI(L07522901F) Mat 94,900 2013-11-12 2013-11-19 18226520012013 Komuna Suç (2652001) Lik. Blerje fotokopje & paisje kompjuteri.Fat.Nr.5/2 Dt.17.10.2013.Urdh. Prok. Nr.08 Dt.09.09.2013.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >