Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA KODRA(L12105065L) All 336,600.00 2 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALMA KODRA(L12105065L) Tirane 198,900 2012-02-21 2012-02-22 3621010542012 Qend Ekon Zhvill Fem. likdru urdh prok nr 2 dt 13.01.2012 proc verb dt 17.01.2012 fat 3 dt 18.012012 seri 012964 fl hyrje nr 4 dt 18.01.2012 kontr shfrytez nr 1 dt 19.07.2011
Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALMA KODRA(L12105065L) Tirane 137,700 2013-03-13 2013-03-18 18 2101054 2013 Q.Ed.Zhv.Femje lik mater urdh prok nr 23 dt 08.10.2012 proc verb dt 12.11.2012 fat 3 dt 27.11.2012 seri 003459 fl hyr nr 30 dt 27.11.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >