Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A&P ENGENIERING All 353,756.00 2 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti Bujqesor (3535) A&P ENGENIERING Tirane 105,120 2012-03-27 2012-04-11 6610110412012 230 Univ. Bujq. shp kolaud punim up 172 dt 8.8.2011 pv 8.8.2011 kontr 52728 dt 24.8.2011 fat 5 dt 7.3.201 s 00668909 up 168 dt 8.8.2011 pv 8.8.2011 kontr 525/22 dt 8.8.201 fat 3 dt 7.3.2012 s 00668906
Universiteti Bujqesor (3535) A&P ENGENIERING Tirane 248,636 2012-04-17 2012-04-25 10410110412012 230 Univ. Bujq. shp mbikqyres punim up 170 dt 8.8.2011 pv 8.8.11 urdh 3 dt 8.8.11 kontr 529/18 dt 8.8.11 fat 4 dt 7.3.12 s 00668908
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >