Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA CAUSHOLLI All 1,209,400.00 15 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Akademise (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 10,400 2012-03-20 2012-04-02 5710220012012 602 AKADEMIA SHKENCAVE Dedikime UP 3 dt 06.01.2012 PV 3/4 dt 10.01.2012 Fat 7 dt 16.01.2012 seri 5610629
Federata Shqiptare e Aeronautikes (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 136,200 2012-06-11 2012-06-22 4 1012093 2012 604 FED SHQ AERONAUTIKES Likudim medalje Urdher nr 113 dt 10.04.2012 up 4 dt 26.04.2012 pv 3/4 dt 27.04.2012 fature 24 dt 02.05.2012 seri 5610574 fh 4 dt 02.05.2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 4,000 2012-07-30 2012-08-06 11010630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.mat. te tjera zyre e te pergjith. up 97 dt 27.4.12 pv 3,4 dt 27.4.12, 3.4.12 ft 2 ser 5610575 dt 2.5.12 fh 30 dt 2.5.12
Federata Shqipetare e Peshngritjes (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 21,600 2012-08-06 2012-08-14 8310120302012 604 Federata Shqiptare e Peshngritjes blerje dedikime, up 31 dt 21.08.12, pv 06.08.12, pv 06.08.12fh 12 dt 06.08.12
Aparati i Akademise (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 150,000 2012-11-08 2012-11-22 33310220012012 AKADEMIA E SHKENCAVE BL DEDIKIME UP 77 DT 22.10.2012 PV 25.10.2012 FAT 42 DT 26.10.2012 SR 6172342 FH 36 DT 26.10.2012
Teatri Kombetar i Komedise (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 190,600 2012-12-07 2012-12-18 20010120902012 T i Komedise blerje reklam up 306/1 dt 30.11.12, pv 4 dt 03.12.12, ft 64 dt 06.12.12, fh 56 dt 06.12.12
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 8,000 2012-11-30 2012-12-17 19910630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE. materiale,up nr fh 37 dt 23.07.12, up160 dt 21.09.12, pv 21.08.12, ft 92 dt 23.08.12, fh 39 dt 23.08.12
Federata e Karatese (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 78,700 2012-12-08 2012-12-20 4710120472012 Federate Shqiptare e Karatese suvenir +baner, up 9 dt 26.10.11,pv 29.10.12, ft 67 dt 06.12.12, fh 3 dt 06.12.12
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 180,000 2012-11-15 2012-12-12 21910111422012 Fak Ekonomik banera cerem up 33 dt 17.10.12 pv 21.10.12 fat 46 dt 21.10.12 s 61723456 fh 37 dt 21.10.12
Komuna Kashar (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 337,100 2013-03-15 2013-03-19 6328090012013 602-KOM KASHAR SINJALISTIKE U P 5 DT 22.01.13 PV 23.01.13 PV 24.01.13 FGAT 36 DT 12.02.13 SR 6479336 FH 7 DT 12.02.13
Komuna Kashar (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 10,000 2013-03-21 2013-03-21 7128090012013 602-KOM KASHAR material kristali titull nderi kekrese 20.02.13 up 10 dt 28.02.13 fat 48 dt 04.03.13 sr 6479348 fh 19 dt 04.03.12 projekte zyre prom 18.02.13
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 4,000 2013-04-10 2013-04-11 7010630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.te tjera materiale zyre dhe te pergjithshme ft 80 seri 6440130 dt 19.12.12 up 244 17.12.12. pv 17.12.12 fh 62 dt 19.12.12
Departamenti i Kufirit dhe Migracionit (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 10,000 2013-05-08 2013-05-13 3810160992013 Ap.Dep.Kufirit Migracionit tabele reklame,urdher DPP 2455 6.05.2013 pv 7.5.2013 fat 6479299 07.05.2013
Federata Shqipetare e Boksit (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 60,800 2013-06-10 2013-06-17 2210120272013 fed boksit, 1012027 , blerje kupa e madalje, up 19 dt 21.08.2012, pv 28.09.12, fat 30 dt 28.09.12, seri 6172330, fh 18 dt 28.09.12, up 20 dt 31.10.12, pv 9.11.12 pv 9.11.12, ft 59 dt 9.11.12, fh 19 dt 09.11.2012, ub 31
Keshilli i Larte drejtesise (3535) ALMA CAUSHOLLI Tirane 8,000 2013-06-25 2013-08-05 15210630012013 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.furniz me materiale tjera zyre e te pergj. ft 05 s6479255 16.1.2013 up 11/2 14.1.13 pv 3,4 14.1.13 fh 14 dt 16.1.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >