Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALMA / All 14,459,076.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Gradisht (0922) ALMA / Lushnje 2,429,112 2012-04-17 2012-04-24 6126090012012 k.gradisht lik situacion punimi rruga gradisht
Komuna Gradisht (0922) ALMA / Lushnje 1,418,326 2012-10-24 2012-10-29 17626090012012 K.Gradisht lik situac punimi rruga Sopez
Komuna Gradisht (0922) ALMA / Lushnje 2,753,590 2012-12-10 2012-12-24 20626090012012 K.gradisht lik situacion pjesor rruga fshati Sopez
Komuna Gradisht (0922) ALMA / Lushnje 3,127,848 2013-05-24 2013-06-12 7826090012013 K.Gradishte lik sit pjesor rruga Sopez e vitit 2012 +127848 5% garanci Rik rruge me cakull e vitit 2011
Komuna Gradisht (0922) ALMA / Lushnje 2,106,150 2013-10-18 2013-10-24 14326090012013 k.GRADISHTE lik fature shtrim rruge Sopes
Komuna Gradisht (0922) ALMA / Lushnje 2,624,050 2013-10-18 2013-10-24 14626090012013 K.Gradishte lik fature shtrim rruge Korie-Goricaj
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >