Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALKIDA ZENELAJ All 1,133,569.00 12 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Paraburgimi Tropoje (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 39,288 2012-02-24 2012-03-15 2510140532012 Paraburgimi Tropoje, likujdim ushqime, UP 10 dt. 20.1.2012, FT. 46 dt. 31.01.2012
Paraburgimi Tropoje (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 46,662 2012-06-20 2012-07-03 7710140532012 Paraburgimi Tropoje, likujdim ushqime, FT. 62 dt.30.4.2012,seri 2086677
Bashkia Bajram Curri (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 401,700 2012-04-13 2012-04-20 12621450012012 Bashkia B.Curri Tropoje ushqime kopshti kontrate dt 05.05.2011 ft nr50.51.52.54.55 56 .57.58 dt 29.03.2012 fh nr 3 dt 05.04.2012 fh nr 1 dt 05.15.2012 fh nr 2 dt04.04.2012
Paraburgimi Tropoje (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 22,415 2012-08-23 2012-08-27 10010140532012 Paraburgimi Tropoje furnizim me ushqime up nr 6 dt 04.06.2012 ,29.06.2012pv dt 22.06.2012 likujdim pjesor fature tatimore nr 65 dt05.06.2012 dhe 66 dt 30.06.2012 fh nr 8dt05.06.2012 9dt30.06.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 141,640 2012-10-16 2012-10-22 27321450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, likujdim materiale pastrimi FT. 14 dt. 14.8.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 71,000 2012-10-16 2012-10-22 27021450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, likujdim piaje ngrohje. FT. 68 dt.20.7.2012
Bashkia Bajram Curri (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 56,150 2012-10-16 2012-10-22 27221450012012 Bashkia B.Curri Tropoje, likujdim materiale guzhine,FT. 68 dt.20.7.2012
Paraburgimi Tropoje (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 52,944 2012-11-07 2012-11-21 12810140532012 Paraburgimi Tropoje, likujdim ushqime UB 7 dt. 9.6.2012,Pv 4.7.2012, FT. 67 dt.31.7.2012 seri 2086683
Komisariati i Policise Tropoje (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 8,000 2012-11-14 2012-12-12 13210160552012 Komisariati Policise Tropoje materile pastrimi up nr 17 dt 01.09.2012 ft nr 71 dt 05.09.2012 seri 2086687 fh nr 6 dt 05.09.2012
Paraburgimi Tropoje (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 66,000 2012-04-20 2012-04-25 5110140532012 Paraburgimi Tropoje, likujdim ushqime,FT.59 dt.31.3.2012(likujdim pjesor)
Bashkia Bajram Curri (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 205,770 2012-04-24 2012-04-25 13421450012012 Bashkia b>curri Tropoje materiale per pastrim up nr 12 dt 26.03.2012 ft nr 21 dt 03.04.2012
Komisariati i Policise Tropoje (1836) ALKIDA ZENELAJ Tropoje 22,000 2013-09-26 2013-10-24 8510160552013 Komisariati Policise Tropoj ushqime martreveshje numer 4568/1 date 02.05.2012 fh nr 10 dt 31.12.2012 fd nr 10 dt 31.12.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >