Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALKETA MELKO All 181,500.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qarku Korçe (1515) ALKETA MELKO Korçe 10,500 2012-12-10 2012-12-26 30720150012012 SHPENZIME PRITJE FAT 21 V.2011 K QARKUT
Bashkia Korce (1515) ALKETA MELKO Korçe 71,400 2013-02-13 2013-02-18 7421220012013 SHPENZIME PRITJE FAT 4 V.2012 BASHKIA KORCE
Universiteti Korce (1515) ALKETA MELKO Korçe 10,600 2013-02-20 2013-02-20 6810110462013 SHPENZIME PRITJEJE ( DARKE PUNE) FAT NR 18. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Universiteti Korce (1515) ALKETA MELKO Korçe 72,000 2013-02-19 2013-02-20 5310110462013 SHPENZIME PRITJEJE FAT 17 DT 28.12.12. UNIVERSITETI F.S. NOLI KORCE
Qarku Korce (1515) ALKETA MELKO Korce 17,000 2013-07-02 2013-08-05 16320150012013 SHPENZIME PRITJE TE HUAJ FAT.16 K.QARKU KORCE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >