Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2 A-P All 4,195,848.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) 2 A-P Tirane 796,320 2012-08-01 2012-08-08 233/110170812012 602,REP 5001,materiale kazermim,up nr 2139/5 dt 04.06.2012,njoftim dt 04.06.2012,kontrate nr 2139/6 dt 04.06.2012,fat nr 4 dt 13.06.2012,seri 02171304,fh nr 7 dt 13.06.2012
Komisioni i Prokurimit Publik (3535) 2 A-P Tirane 8,334 2013-03-05 2013-03-07 5110870102013 KOMISIONI PROK PUBLIK KTHIM TE ARDH OP EK UB 169 DT 2.07.2012 VEND 621/3 DT 21.06.2012
Fakulteti i Mjekesise (3535) 2 A-P Tirane 922,524 2013-05-09 2013-05-13 2810111392013 Fak Mjeksise miremb amb bl mat ndih up 20 dt 17.4.12 pv 17.5.12 fat 1 dt 17.5.12 s 02171301 fat 2 dt 17.5.12 s 02171302 fh 14 dt 23.5.12 up 21 dt 17.5.12 pv 17.5.12 fat 3 dt 17.5.12 s 02171303 fh 15 dt 23.5.12
Bashkia Kamez (3535) 2 A-P Tirane 2,468,670 2013-05-17 2013-05-23 189 2166001 2013 Bashkia Kamez - Lik sit 1 ndert rruga Erzen up 22 dt 17.01.2013 pv 12.02.2013 njoft fit 70 dt 12.02.2013 kontr 169 dt 03.04.2013 fat 26 dt 06.05.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >