Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALKET DELILAJ All 1,680,476.00 10 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 117,656 2012-02-27 2012-03-15 27 1011136 2012 PRODHIM DOKUMENTACIONI SPECIFIK UNIVERSITETI KODI 1011136
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 26,400 2012-02-27 2012-03-15 11 1011136 2012 BLERJE MATERIALE UNIVERSITETI KODI 1011136
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 50,000 2012-10-12 2012-10-17 274 1011136 2012 BLERJE KANCELARI PER PROGRAMET KOMBETARE KERKIMIT E ZHVILLIMIT UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.SERIE 6134660
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 133,850 2013-01-28 2013-01-29 10 1013060 2013 ZBUKURIM SPITALI PSIKIATRIA 1013060
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 265,970 2013-01-28 2013-01-29 9 1013060 2013 ZBUKURIM SPITALI PSIKIATRIA 1013060
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 249,100 2013-03-11 2013-03-15 63 1013060 2013 TONERA PSIKIATRIA 1013060
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 395,730 2013-03-11 2013-03-15 62 1013060 2013 KANCELERI PSIKIATRIA 1013060
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 290,270 2013-03-25 2013-03-25 81 1013060 2013 SHTYPSHKRIME PSIKIATRIA 1013060
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 95,500 2013-04-16 2013-04-17 53 1011136 2013 SHPENZIME PER KONFERENCE UNIVERSITETI KODI 1011136 BLERJE DOSJE E STILOLAPSA
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ALKET DELILAJ Vlore 56,000 2013-12-30 2013-12-31 312 1011136 2013 BROSHURA,FLETEPALOSJE UNIVERSITETI KODI 1011136 FATURA NR.87 DT.20.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >